Son yıllarda dünya gündemine bir anda giren herkesin ezberlediği bir isim Elon Musk
Sıradan bir insanın rüyalarında dahi göremeyeceği kadar büyük bir servet
Futuristik uzay projeleri. Proje demişken Elon Musk zaten başlı başına bir proje değil mi?

Çocukluğunda konuşamayan,  arkadaşları tarafından dışlanıp dövülen, para kazanmak için evinde partiler veren, okulunu yarıda bırakıp kardeşiyle birlikte girişimciliğe atılımını yapan ve bugünlerde bilim adamı adının ardına saklanan Elon Musk’ın, aslında gerçek niyeti nedir? Kült TV’ye Abone olarak araştıran insanlar topluluğunda ki yerinizi aldıysanız dünyayı uydularla kuşatma altına alan Elon Musk dosyasını açıyoruz.

Öncelikle uydu şirketlerine değinmek istiyorum; Robot teknolojisinde robot silahların kontrolü nerede ? Bu yüzyılın hakimiyet teorisi uzayda, 2020 senesinin dijitalleşme çağı olduğu biliniyordu. Biz Corona virüs kışkışlamasıyla evlere tıkıldık, tüm Dünya olarak kaygı içindeyiz aynı zamanda dijital dünyayı da konuşmaya başlamış bulunmaktayız. Düşünün Amerika dijital dolara geçmek için öncü ülke oluverdi bile… Dijital Dünya’nın zemini internettir, internete de hakim olabilen bu yüzyıla da hakim olabilir. Peki internete kim hakim olur? İletişimi sağlayan kimse o olur. Gökyüzündeki uydulara bakacak olursak; Askeri, meteoroloji uyduları var ancak iletişim uyduları hepsinin önüne geçmiş bulunmakta. Amerika’nın uzaya 1960’ta attığı önemli görev yapan Sovyetler Birliği’nin askeri hava üslerini tespit eden uydunun adı Corona’dır, yani 2020 yılı Corona yılıdır. Amerika’nın uzaya attığı ikinci uydunun adıdır. Peki şu an kim uzaya iletişim uydusu atmakta ? Tesla. 20.yy’ın tüm otomotiv sektörünü altüst etmiş olan elektrikli ve otonom otomobil üreten şirket.%80’ini Çin’e satmaktadır. Tesla’nın ortağı Amazon, o ne yapıyor ? Dünya’nın en büyük alışveriş merkezi benim diyor.(Türkiye de bulunan tüm alışveriş merkezlerinin cirolarını toplasak Amazon’un kazandığının yanında hiç kalır.) Peki Elon Musk uydu fırlatmak dışında başka ne yapıyor? Nöronlarla ilgili bir şirketi geçtiğimiz yıl kurdu. Yani ‘Ben sizin beyninizi bilgisayara bağlayacağım.’diyor. İddiası bu yönde. Anlamı hafıza transferi. Peki diğer uydu şirketi kim? One Web, merkeziyse İngiltere’dedir. Kazakistan’da Baykonur’dan geçtiğimiz aylarda One Web tarafından tam 34 tane uydu fırlatıldı. One Web’in ortakları CocaCola, Airbuss… Bu şirketlerin uzayda işleri nedir? Çünkü küresel şirketler sadece ticaret yapmazlar. Uydu fırlatan şirketler arasında Google’nin Loom projeside mevcut ve Google;21.yy dijital dünyasının kurgulandığı yerdir, arama motoru değildir sadece. Arama motoru kısmını, koltuklarının üzerine örtülen bir örtü olarak düşünebilirsiniz. Alphabet projesinde genetik çalışmadan uydu çalışmasına, robot çalışmalardan yapay zekaya kadar içinde yok yoktur..21.yy’ın dijital dünyasına hakim olmak için sadece teknolojik kısmı değil, aynı zamanda fikri merkezidir Google. Alphabet nedir diye soracak olursak, kısaca; içinde arama motoru olarak Google servisinin de yer aldığı ve bugüne kadar Google adı altında yürütülen tüm projelerin (ve bundan sonra yürütülecek olan projelerin) tek çatı altında toplandığı bir mega şirkettir. Böylece çoğu bilgiye neden ulaşamadığımızın ya da eksik ulaştığımızın cevabını da almış oluyoruz. Diğer uydu şirketine gelelim; Facebook. Facebook uydu konusunda izni Amerika’dan geçtiğimiz Mart ayında almıştır. Az önce bahsetmiş olduğum tüm şirketler dijital dünyayı kurgulayan şirketlerdir.21.yy’ın dijital dünya kurgusunda hepsinin teker teker ayrı bir misyonu olduğunu görebiliyoruz.

Şu an uzayda 2200 adet iletişim uydusu bulunmakta, Tesla ilk altı aydaysa tam 10.000 uydu fırlatacak. Amazon ve One Web’in ise fırlatacağı sayı belli değil. Aslında 650 diyorlar ancak bunun olmayacağı kanaatinde görüşler bulunmakta. Uydu savaşı denilince akla ilk gelen Askeri uydulardır lakin işin aslı böyle değildir.21.yy Dijital Dünyası’nda hakimiyet teorisinde, gökyüzüne hakim olmaktır. Nasıl 20.yy’da karaya ve denize hakim oldularsa, 21.yy’da da gökyüzünde hükmü ele geçirecekler. Ek olarak Dijital Dünya’nın tabanı blockchain’dir. Yeni Dünya Sistemi’nin alt yapısıdır. Bunun kontrolüyse uydulardan olur. Saydığım şirketler ve yatırımcıları başka ne ile uğraşıyor diye sorarsak, dijital aşıyla, dijital kimlikle uğraşıyorlar. Wuhan da laboratuvarı kuran Fransızlardır.(Yves Levy,kendisi Yahudi asıllı bir Fransız, araştırmacı doktor ve klinik immünoloji profesörüdür.) Fransızlar, Çinlilerle beraber Wuhan’da P4 Laboratuvarı inşa ettiler. P4, dünyanın en tehlikeli mikroorganizmaları yaratmak için kurulmuş bir laboratuvardır. Bu yüzyılın hakimiyet teorisi uzaydır lakin askeri anlamdan ziyade iletişim anlamındadır. Şimdi devletler, iletişim devleti kontrolünde ama yakında devletlerin elinden bu kontrol alınacak gibi duruyor. Ulus devletlerin elindeki bu yetkiyi, Küreselciler(uydu şirketleri, yatırımcıları, aydınlanma adı altında almaya hazırlanıyor. Önümüzdeki bu zorlu süreçlerde gökyüzü binlerce uydu ile donatılırsa bu uydulardan 5G verilmiş olacak. Verildiği taktirde üretim değişecek, dijital ekonomi yönetimi… Bir de bunun akıllı şehirler, lojistik şehirler, mega şehirler bölümü mevcuttur ve bunlar uydular olmadan asla gerçekleşmez, Gökyüzüne de hakim olan kişi, kurum ve kuruluşlar bu yaşadığımız yüzyılı şekillendirir. Eğer Ulus Devletler, yani tüm ülkelerin derin devletleri, bu savaşta yenilmemek istiyorlarsa ve kendi devamlılıklarını sürdürebilmek istiyorlarsa bu konuyu birleşmiş milletlerde ele alıp değerlendirmesi lazım gelir. Kim bilir belki çoktan kapalı kapılar ardında görüşmeler, planlar yapılıp tartışılmaya, neticeye varılan hususlarda harekete geçilmeye başlanmıştır. Devletlerin, hükümetten ve yönetenlerden bağımsız olarak ‘Devlet’ olma nedeni bu değil midir..?

Konumuza dönüp bağlayacak olursak; Bu devir 2020 de başlamış oldu, ne zaman bitecek? 2045. Planlanılan tarih… Yine de kuvvetler ayrılığı söz konusu insanlar teknolojik ürünlerle beslenemezler. Önümüzde iki karşıt güç var ve silahları açık 1-Teknolojiye hakim olanlar  2-Gıdaya hakim olanlar. Hayatta kalmak için bu iki maddeye de ihtiyacımız vardır. Değişik olaylarda yaşama ihtimalimiz söz konusu, yakın örnek verecek olursak bir markete gittiğinizde reyonların boş olması, mal gelmemesi, üretimin durması gibi…Gıda da kendi kendine yetebilen ayakta kalır. Peki dijital tarımı bilmeden veyahut 5G sistemini bilmeden işleri yoluna koymak mümkün müdür? Maalesef dijital teknolojinin her konuda işleyişini bilmeden yapılacak iş söz konusu değildir. Değinecek olursak; Güney Kore ve İngiltere’de yer altı tarımı yapılmaktadır çünkü 5G biyolojik olan tüm canlılara hakim olmak için ve bitkilerin yetişmesini etkilemek için bununla ilgili yapılan çok ciddi deneyler söz konusudur.5G Dünyamıza geldiği zaman çok farklı şeyler konuşacağız. Örneğin elimizdeki bilgisayarların normal bir Notebook’tan 1000 kat daha hızlı işlevi olacak. Elinizde ki telefonlarda bulunan bu düzene öncülük eden belli başlı siteler olmayacak, evrilmiş halleriyle karşımıza çıkacaklar çünkü teknoloji sürekli gelişmek zorundadır. Çünkü yeni gelen nesil tüm bunların üzerinden formatlıdır. Hapla beslenme olacağı temelli teoriler arasında.

Sıra 6G de ve araştırdığım bilgiler 6G’nin insanlığın yok oluşuyla büyük ilgisi olduğunu gösteriyor. Dijital Teknoloji yani planladıkları yeni yaşam stili, çok fazla başlığı altında bulundurur. Bilgi sahibi olmanız için olabildiğince bildiklerimi aktarmaya çalıştım. Tüm bu konuları toparlayacak olursak Elon Musk adlı şahısın, bu sistemin bir kuklası olduğunu, çok büyük övgülerle abartılmaması gerektiğini, fotoğrafın tamamına bakıldığında hadiselerin çok farklı cereyan ettiğini, aslında suçun önümüze attıkları şahıslarla veya kuruluşlarla ilgisinin çokta olmadığını, esas suçluların çok uzun bir zamandır bu geminin yürümesini sağlayan, dümeni tutan ellerin olduğunu açıkça görüyoruz. Elon Musk ve görünen diğer yüzler bu sistemin parçaları, işleri bitince ya da işler kaptanların istediği gibi gitmeyince, gemiden okyanusa atılan bir nevi mürettebattan oluşur. Bu durum “Elon Musk neden uzaya bu uyduları yolluyor?” sorusunun cevabıdır. Cevapsa aslında Elon Musk’ın uzaya uyduları yollamadığıdır. Birde olayın ekonomik boyutu var. Bir uydunun maaliyeti 50 milyon dolar civarındadır. Elon Musk bu yıl için 40.000 uydu yollamayı planlamaktadır ki buda kaba taslak bir hesapla 2 trilyon dolar yapmaktadır. 10 -15 yıl öncesine kadar ev kirasını dahi ödeyemeyen bu şahsın böylesine bir ekonomik kuvvete bu kadar kısa sürede sahip olmasına imkan ihtimal yoktur. Konu ile alakalı daha pek çok ince detay olsa da youtube’nin yayın politikaları uyarınca bunları buradan anlatmam mümkün değil. Ancak ara ara açtığım instagram canlı yayınlarında bu ince detayları da sizlerle paylaşıyorum. Haberdar olup canlı yayınlara katılmak isterseniz instagramdan arkadaşım olabilirsiniz. 

 

CEVAP VER

*