Yakın geçmişte gizli olmayan bir dizi rapor, eski İngiltere Başbakanı Winston Churchill’in sayısız UFO manzarasının örtbas edilmesinde kendine özgü bir rolü ortaya koyuyor. Gizemli bir UFO’dan bahseden Bay Churchill, ayrıntıları: “Bu olay, genel nüfusta kitlesel bir paniğe yol açacağından ve kiliseye olan inancını kaybolacağından hemen topluma anlatılmamalı”. Diye dile getirdi.

churchill-ufo-cover-upDünya çapındaki hükümetlerin Dünya’nın akıllı dünya dışı medeniyetler tarafından ziyaret edildiğinin farkında olduğunun en üst düzeyde kanıtımıdır? Churchill, 1940-1955 yılları arasındaki iki döneminde, tanımlanamayan uçan nesnelerle sayısız karşılaşmanın kökenini keşfetmeye adamış bir ekip kurdu: “Flying Saucer Working Party.(UFO Araştırma Grubu)“. Araştırmacılar yüzlerce vakayı inceledi ve incelenen vakaların çoğunun doğal fenomenlere, insan yapımı insansız hava araçlarına ya da sadece psikolojik yanılgılardan kaynaklandığının kanısına vardılar. Grup tarafından analiz edilen en önemli olaylardan biri, 1952’de İngiltere’nin kuzeybatısında Cumbria ilçesinde metalik uçan bir cismin görülmesiydi. Cumbria’da Avrupa’dan bir keşif görevinden dönen RAF(Kraliyet Hava Kuvvetleri)’ın bir pilotu, seyahat esnasında birden gölgede kaldığını hisseder havaya baktığında garip metalik tabağa benzettiği bir cisim ile karşılaşır bir süre uçağın üzerinde gittikten sonra kaybolur. Raporlara göre, mürettebat metalik UFO’nun fotoğraflarını bile çekmişti.

Başbakan olayı öğrenince olayın derhal askerlere devredilmesini emretti çünkü başbakana göre halk bu konudan haberdar olursa panik yaratabilir ve Tanrı’ya olan inancını kaybedecekti. Başlarda füze sanılan cisim ile ilgili bir silah uzmanı: (Olayın tamamen o zamanın hayal edilenlerin teknolojinin ötesinde olduğu için nesnenin bir füze olduğu yönündeki iddialar yanlıştır.) diye açıklama yapmıştır. O zamanki görünen cisimin füze olduğu kanısı silah uzmanının açıklaması ile çürütülmüştür. UFO dosyalarının yazarı ve Sheffield Hallam Üniversitesi’nde Gazetecilikte Kıdemli Öğretim Görevlisi Dr. David Clarke, “Dosyaların savaş sırasında böyle tuhaf olayların o zamanki devlet adamlarının ve ült düzey yöneticilerin endişe düzeyini gösterdiğini ve UFO’nun çok önce tarihlerde’de olduğunu hatırlarsak zaten bildiklerimizle eşleşiyor” diye açıklama yapmıştır.

Bütün deliller ufoların eski zamanlarda dahi olduğunu. Bunları devlet başkanları ve üst düzey yöneticiler tarafından toplumun huzuru ve refahı için saklandığını. Winston Churchill in UFO lara ilişkin araştırma belgeleri ve birçok fotoğrafları halktan sakladığını gösteriyor. Milli Arşiv tarafından çevrim içi olarak yayınlanan UFO’lar hakkındaki binlerce sayfalık gizlilik derecesi yüksek belgeler bulundu. Bu belgeler yaklaşık 18 dosya 5000’den fazla rapor, mektup ve çizimden oluşmaktadır.

Sitemizin araştırmalarına daha iyi devam edebilmesi için konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde belirtip bu makalemizi sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

banner

CEVAP VER

*