Program reklamlarda kullanılan bir yöntemi bilgisayarımızda kullanmak için düşünülmüş bir uygulama.çok kısa sürelerle ekrandan yazılı mesajlar geçiyor.

buy-subliminal-metropolis-mock-up-feature-1200x771

Bu mesajların neler olacağını biz kendimiz belirliyoruz.bu mesajlar bilinç seviyesinde algılanmıyor ama bilinçaltı seviyesinde algılanıyor.bu işlem için ekstra bir zaman ayırmıyoruz.bilgisayar başında başka şeylerle uğraşırken program çalışıyor. Peki nerde kullanacağız sorusunun cevabı sınırsız:sigara bırakmaktan,kilo vermeye,kendi özgüvenimizi geliştirmekten,alkol bağımlısıysak alkolü bırakmaya,ders çalışmak için motivasyona kadar daha birçok amaç…

Programın yeni versiyonun da Türkçe mesaj yazma özelliği de mevcut.yalnız sonuç akmak için inanmak ve sabır gerekir.bilgisayar için düşünülmüş değişik bir uygulama. Her ne kadar ülkemizde bilinmese de yabancı ülkelerde Subliminal mesaj kavramını neredeyse bilmeyen yoktur. Subliminal mesajı kısaca kişinin bilinçaltına gönderilen gizli mesaj olarak tanımlayabiliriz. Kişinin bilinçaltına subliminal mesaj göndermenin bir çok yolu bulunuyor.

15235045482_0b012c1a83

İşitsel Subliminal Mesajlar
Bunlardan en çok kullanılanı dijital ses dosyalarına gömülen mesajlardır. Üzerinde oynanabilirliği ve işlenilmesi ve yayılması daha kolay olduğundan MP3 dosyaları gizli mesaj için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Peki sistem nasıl işliyor?İnsan kulağı belirli frekans aralıklarındaki sesleri duyabilir. Bunun aralığın teknik detaylarına girmiyorum. Eğer siz bir müzik parçasını rahatça duyabiliyorsanız bu sizin duyabileceğiniz frekans aralığında olduğunu gösterir. İnsan beynini algısı ise daha düşük ya da daha yüksek frekansları algılayabilecek kapasitededir. Dikkat edin duyabilecek demiyorum, algılayabilecek diyorum.

Subliminal mesaj içeren bir MP3′ü kulağınızla dinlersiniz, ancak içindeki gizli mesajı beyniniz dinler. Bu esnada kulağınız hiçbir şey duymaz. İnternette ve paylaşım programlarında bilinçaltı mesajları içeren MP3 dosyaları bulunuyor. Hatta bu gizli mesajları frekans aralıklarına göre analiz ederek ortaya çıkaran yazılımlar dahi bulunmaktadır.

subliminal-messages-kfc

Görsel Subliminal Mesajlar
Subliminal mesaj göndermenin bir yolu da görüntülü mesajlaşmadır. Siz ekrana bakarken gözünüzün yalnızca göz kırpma hızında bir görüntü ekrana gelip kaybolur. Gözünüz hiçbir şey görmez ancak bilinçaltınız bu mesajı çoktan almıştır. Bir dönem sinemalarda bir kola firmasının ambleminin anlık olarak gelip kaybolduğunu savunan kişiler bazı iddialar ortaya attılar. Daha sonradan bu şirketin subliminal mesaj tekniği ile reklam yaptığı ortaya çıktı.

Etkilenme Dereceleri
Bilinçaltı mesajlarından etkilenme oranı ise kişinin karakteristik yapısına ve çevre şartlarına göre değişim gösterir. Örneğin içe dönük ve asosyal yapıdaki kişiler bu mesajlara karşı daha fazla alıcılık gösterirler. Hatta bu kişilere uzun süreli ve kötü amaçlı mesajların gönderilmesi kişiyi ağır depresyona ve intihara kadar götürebilir.

Kullanım Alanları
Subliminal mesajın iyi alanlarda kullanımı da A.B.D ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygındır. Sigarayı bırakmak ve kötü alışkanlıkları terk etmek dersi anlamadığınızda mesaja gömmek ve daha kolay anlamak isteyen kişilere bilinçaltı mesaj seansları uygulanmaktadır. Ev kullanıcıları için ise Subliminal Vision Pro adlı bir yazılım bulunuyor. Bu yazılımın içine kendi belirlediğiniz mesajları yazıyorsunuz ve bu mesajlar bilgisayar kullanımınız süresince size belirli aralıklarda gösteriliyor. Ancak siz siz olun beyninizin ayarlarıyla hiç bir zaman oynamayın.

Program Linki :  https://yadi.sk/d/Lapmzk0GwTkfj

banner

3 YORUMLAR

CEVAP VER

*