Her şeyden önce Slenderman efsanesinin ortaya çıkışı diğer youtuberlerin yaptığı videolarda veya web sayfalarında yazılan makalelerde anlatıldığı gibi “Something awful” forumlarında hadi bir korku karakteri yapalım başlığı altında takım elbiseli, yüzü olmayan, normal insandan neredeyse iki kat uzunlukta yaratılan bir karakter olarak başlamamıştır.

Bu forumda başlatılan muhabbet ve yayınlanan fotoğraf sadece insanların ilgisini bu yöne çekerek tarihten gelen bir miti tekrar gün yüzüne çıkartmıştır. Gerçekteyse Slender Man’in tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İddiaya göre Slender Man genellikle çocukları nadiren de yetişkinleri kendine hedef edinmiş psikopat bir paranormal varlıtıktır. insanları korkudan titreten bu korkunç yaratık seslerle kurbanın üzerine yürüyen ve ona her türlü negatif enerji ile kontrolü altına alan yüzü olmayan bir varlıktır. Slender Man’i gördüğünü iddia edenler onun fiziksel özelliklerini şöyle sıralıyor: Uzun boylu, yere kadar değen çok uzun kollara sahip, zayıf, takım elbiseli ve beyaz tenli. Efsaneye göre Slender Man geçmişte gerçekten yaşamış biridir. 1600 lü yıllarda ünlü bir şövalye olan bu kişi çok gizli bir tarikata üyedir. Bu tarikatın korkutucu ayinleri vardır. Ayinlerinde çocukları kurban olarak Tanrı’ya sunuyorlar. Çocukların iç organlarını çıkartarak vahşice katlediyorlardı. Kurbanlarını çocuklardan seçmelerinin sebebi onların masumiyete sahip olmalarıydı. İç organlarını çıkartmalarının sebebi ise mumyalama olayına bağlanmaktadır. Efsaneye göre Slender Man bir şekilde ölümsüzlüğe kavuşur ve kurban aramaya devam eder. Bu efsaneyi eski ağaç baskısı bazı gravürlerde görmek mümkündür. Bir başka efsane de eski Alman kültüründen gelmektedir. Der Großmann Almanca “uzun adam”. Uzun boylu adam, gibi anlamlara gelmektedir. Ortaçağ döneminde Germen folkloru soylu kıyafetleri giyen ve yüzü olmayan “Der Großmann” ın kara ormanda gezdiğini ve çocukları kaçırdığı anlatır. Efsanede uzun boylu adamın muhtemelen kendi suçlarının cezası için ağaçlara gerdirilerek asılmış sinirli bir çocuk tacizcisi olduğu söylenir. Çürüyen cesedi ağaçlardan aşağı sallansa da insanlar ruhunun hayatta kaldığını ve çocukları avlamaya devam ettiğini anlatır.

Ünlü Alman ressam Hans Baldung Grien Alman yağlı boya ve kara kalem resim ve gravür üzerinde isim yapmış bir ressamdır. Mitolojik konuları işleyen tablolar, portreler, eskizler, tahta baskılar, dokuma duvar halıları hazırlamıştır. 1510 Yılında yaptığı kadının Üç Çağı ve Ölüm isimli tablosunda Der Großmann efsanesinden etkilenerek gizli bir şekil yarattığı müzenin 2003 yılında resmi bazı bozulmalarını analiz için x ray cihazına sokunca anlaşılmıştır. X ray Resminde ölüm figürünün arkasında 4 adet daha kol görülmektedir ve bu slenderman’ın tanımlanırken en çok kullanıldığı noktalardan biridir. Efsaneye göre gün içinde slender man’ın büyük olasılıkla ortaya çıktığı yerler açık alanlar ile ağaçlık yerlerdir, boş yollar, ya da ormanın derinlerinde de olduğu söylenir. Slendarman kurbanlarından sağ kalanların çoğunun raporunda onu gece de gördüklerini söylüyorlar. Ayrıca açık pencereler, koyu renk odalar, boş ve cızırtılı TV ekranları, varlık alametleri olarak göze çarpmaktadır. Efsaneye göre Slendarman sadece 16 yaşından küçük çocukları öldürüyor. Onları bazen oyuncak ve oyunla kandırıyor, sonrada kendi ölümcül oyununu oynuyor. Kolları, bacakları, parmakları ince ve uzun, hareket ettiğinde ise bir kemiğin kırılma sesini andırıyor. Ayrıca boyunu istediği gibi uzatabiliyor. Eğer onu görüyorsan geri dönmeli ve kaçmalısın. Çünkü o seni takip edecek ve peşinden gelecektir. Uyandığında, öldürüleceğin ormanda gözlerini açarsın ve üzerinde koca bir yük varmış gibi hissedersin. O Sana bir soru sorar. Eğer doğru cevabı verirsen, kollarını ve ayaklarını kırarak öldürür. Eğer yanlış cevabı verirsen yavaş yavaş sopa gibi parmakları ile kalbini çıkartır.

İddialara göre Slender Man günümüzde kurbanlar almaya devam ediyor. Bu iddialar çeşitli video ve fotoğraflarla destekleniyor. Slender Man kurbanına yaklaştığında kurbanı onu bulanık görmeye başlar, kurbanı onu gördüğünde ruhunu umutsuzluk, mutsuzluk ve korku hakim olurmuş. Bunun dışında onun kayıt cihazlarını bozacak bir etkisi vardır. Bugüne kadar Slender Man’in var olduğu çoğu görüntü internete yüklenmiştir. Uzun süre bu konuda araştırma yapmış Amerikalı Doktor Michael Stewart uzun süre garip olayları araştırmıştır. Annabelle bebek gibi bir çok konuyu araştırdıktan sonra garip olaylar uzmanı olan Stewart bu konuya da el atmıştır. Slender gerçek mi? Sorusuna DR. Stewart verdiği cevapta:
“Slender hakkında kesin bir cevap veremememe rağmen kesinlikle öldürdüğü iddia edilen kişilerin ölüm şekilleri aynı. Ve çok ilgi çekici bir şey daha var ki Mısırlı’ların kurban verme ayinine benziyor. Slender diye biri varmı bilemiyorum ama varsa onun kesinlikle belli bir amaç doğrultun da ritüel yapmak için işlediğini söyleyebilirim.”
Slender Man’in başlıca özellikleri; boyunu ve kollarını istediği uzunluğa getirebilmesi, yüzünün olmaması, kamufle olabilmesi, ince olması, yaklaştığı kişinin görüş açısını bulanıklaştırması, her zaman takım elbise giymesi ve kurbanlarında paranoya, uykusuzluk, öksürük nöbeti gibi hastalıklar bırakması olarak sıralanabilir. Kurbanlarını öldürmek için 8 tane not bırakır ve kurbanını kendisine fark ettirmeden, öldüreceği bir ormana götürür. Kurbanları genelde çocuklar olur. Onu çekmek veya sesini kaydetmek isteyen makineleri bozar. Peki şimdiye kadar slinderman hakkında resmi polis kayıtlarına geçmiş olan olaylar ve özellikleri nelerdir?

– Aniden ortadan kaybolan çocuklar olmuştur. Ve görgü tanıklarının tabirlerine göre bu çocukları takip eden takım elbiseli, uzun boylu ve yüzü olmayan bir adamın görülmüştür.
– Slender Man’ın yakınında durduğunuzda hiçbir elektronik aletin çalışmadığı rapor edilmiştir. Yani o dönemde radyo, eski model televizyon, telsiz ve bazı cihazların çalışmaması gibi.
– Takip ettiği ve onun tuzağına düşecek kişilerin; uykusuzluk, iştahsızlık ve yorgunluk gibi halsiz düşürecek rahatsızlıkların meydana gelmesi kurbanlarına yapılan otopsi raporlarında ilginç şekilde ortaya çıkmıştır.
– Olayların polise bildirilmesine rağmen “Slender Man” lakaplı bu varlığın asla bulunamaması.
– Olayların yaşandığı mekanlarda veya Slender Man’ın önceden bulunduğu mekanlarda resim çekildiğinde bazı fotoğraflarda arkada hafif bir gölgesinin olması.
– Çocuklara oyun şeklinde yerlerde ve duvarlarda 6 adet kağıt bırakarak onlarda yazanları, çizilenlere göre gideceği yeri bildirmesi. Sonrasında ise çocuklar o mekana gittiğinde onları kaçırması. Bazı bilgilere göre ise Slender Man’ın arkasında 4 adet de ince yılanımsı bir kolları olduğudur. 1900’lerden gelen bazı fotoğraflarda SlenderMan in görüntülerinin siyah-beyaz ve sepya olarak bulunduğu raporlarda doğrulanmıştır. Raporlar Amerika, İngiltere ve Rusya’daki görüntülerin yanı sıra çocuk kaybolma olaylarını da göstermektedir. 1900’lerin ortalarından Almanya’da savaş bölgeleri, görünüşe göre Slenderman’ın anavatanı olmuştu.1960 larda Amerika ve Kanada’da, bazı kayakçı ve çocukların kayıp raporları sonrası ormanlık bölgelerden vahşice katledilmiş şekilde bulundukları haberi gelmiştir. Bu çılgınlıktan kurtulan birkaç tanığın ifadeleri de bu gizemi çözmeye yardımcı olmamıştır. Ölen kurbanlara işkence edildiği daha sonra uzun ağaçların dallarında kazığa oturtulduğu ve Organların ise ayrı ayrı, plastik torbaların içine yerleştirilmiş şekilde bulunduğu raporlara geçmiştir. Kurbanların cesetlerinde herhangi bir bir mücadele izine rastlanmamıştır.

1990’lı yılların sonlarında, teknolojinin gelişmesi ile sıradan fotoğraf makineleri ve kameralar aracılığıyla slenderman üzerinde daha fazla ışık tutacak kanıtlar kaydedilmiş ve potansiyel mağdurları takip ederken defalarca fotoğraflanmıştır. 1900 lü yıllardan günümüze kadar dünyanın pek çok yerinde aynı şekilde birebir benzer özellikler ile slenderman ile bağdaştırılan 1487 cinayet resmi raporlara geçmiştir.

Slendarman sıklıkla gizlerek ve kurbanlarını sisin içinde pusuya yatarak bekler. Slendarman genellikle çocuk kurbanlarına bir tür hayali arkadaş gibi davranarak onlarla arkadaş olur. Ayrıca psikokinetik güçleri ile ikna yeteneğine sahiptir. O andan itibaren çocuklar onu genç ve temiz yüzlü, gülümseyen biri gibi görür. Ta ki Slendarman’ın kollarında sersemlemiş şekilde ayılana dek. Konuyu inceleyen bazı sprütüelistlerin teorisine göre Slenderman 1600 lerde kurulan bu tarikatin mistik güçlere sahip özel celladıdır bir slinderman öldüğünde uzun yıllar sonucu yetişen yeni cellat görevi devralır bir başka spritüel teorisyende Slinderman’ı şeytani bir varlık olarak yorumlar ve kurbanı olan çocukların, başka bir boyuta çekilmiş olduğunu, ya da büyük olasılıkla bedenlerinin ve ruhlarının yenildiğini söyler.
Slenderman ın kurbanlarını yavaş yavaş çılgınlığa sürükleme yeteneğine sahip olduğu söylenir, belki de böylece paranoyaya neden oluyordu, konsantrasyon bozukluğu, baş dönmesi, hafıza kaybı ve uykusuzluk da onun neden olduğu bazı belirtilerdir. Hatta kişiden kişiye farklılık gösteren korkunç kabuslar onun ziyareti sonrası ortaya çıkar. Slenderman ı bu kadar korkunç yapan şey onun varlığının şüpheli oluşudur. Gerçek olabilir… ya da olmayabilir. Belki de slenderman ile karşılaşan bazı kişiler bu hikayeyi anlatması için sağ bırakılmıştır. Belki de slenderman korkulardan beslenerek 5. Boyuttan bizim boyutumuza geçebilen bir TULPA dır. Gerçeğe dönen, gerçek ve efsane arasında bir köprü belki de?

CEVAP VER

*