Sevgili Adam;
Geç kaldın sanki biraz. Belki de tam zamanıdır bilemiyorum. Hoş geldin öncelikle. Bir de neden geldin? Korkmuyor musun seni yormamdan?

12743847_570947079748915_388171392793427652_n

Kaprislerimden, şüphelerimden, kocaman, kalın duvarlarımı yıkmak zorunda kalmaktan? Geç ve rahat ol lütfen, şöyle bir incele etrafı. Yaşayacağın evin kokusunu çek içine. Her gün görmek zorunda olduğun eşyaları ezberle. Yemek yiyeceğin tabaklar, su içeceğin bardaklar da şurada. Renkli olanları bulaşık makinesine atabiliyorum rahat rahat kullanabilirsin. Neyse mutfağı sonra incelersin, her şey düzenlidir merak etme kolayca bulursun.
Holden geçiyoruz birlikte. Gel, banyo bu tarafta. Her sabah yüzünü yıkayıp, dişlerini fırçaladıktan sonra keskin hatlı, erkeksi yüzüne bu aynada bakacaksın. Klozetin kapağını kaldırmayı unutma işini görürken, hatta sen en iyisi oturarak yap ne yapıyorsan, böylesi daha sağlıklı.

Market alışverişine benimle gelmek zorunda değilsin. Ben tek başıma yaparım bu işi ve sıkmam seni. Ama ağır bir şeyler aldıysam taşımama yardım edersen iyi olur. Ev işlerimi kendim yaparım, temizlikçi sokmam eve. Bu zamanlarda ya evde olma, ya da elime ayağıma dolaşma. Git gez arkadaşlarınla, ya da tek başına yürüyüş yap kendinle özlem gider mesela karışmam. Birlikte yapalım dersen hayır demem. Ama yerleri dizlerimin üzerinde, ellerimle silerim ben. Kovaya sopa sokup, sıkıştırılarak sıkılan havlu bez ile yapılan temizlik sinmez içime. Sıkılabilirsin yani bu durumdan. O yüzden “yardım edeyim mi?” Demeden önce iyi düşün.

11960262_507989726044651_9031951166685335066_n

Öyle her akşam “hadi yatalım” dememi bekleme benden. Çoğu gece “hadi ben yatıyorum, iyi geceler” derim. Kendinle kalmanın özel olduğu anları bilirim çünkü. İlgisizliğimden değil seni düşündüğümden böyle davranırım. Anlayışlıyımdır yani, sıkmayı sevmem. Sende bu konuda beni boğma lütfen, çabuk sıkılabilirim bu durumdan. Sakın söz verip tornistan yapma bana. Söz vereceksen tutacaksın. Bir de yalan söyleme. Bundan hiç hoşlanmam. Düşersin gözümden, azalırsın kalbimde, ruhumda.

Laf olsun diye dokunma, bana. Her defasında tutkuyu yaşat. Yaşat ki dimdik ayakta kalsın sana olan yüce duygularım. Kavgaların, tartışmaların, sinir krizlerinin üzerine seviş benimle. Sıradanlaştırma dokunuşlarını, soğutma beni senden. Durgun, sade, az olma, daha çok çoğal benimle. Şiddetli olsun her şeyimiz. Olsun ki doymayalım birbirimize. Şimdi sıkıldım, sonra devam edeceğim. Beklerken düşün, sindir beni içine…

banner

CEVAP VER

*