Mistisizmin en çok tartışılan ve merak edilen araçlarından biridir sarkaç.
Pandüller kimi üstatlara yol göstermiş kimilerini yoldan çıkartmış kimileri içinse öğretide gereksiz karşılanmıştır. Bu gizemli materyalin ezoteri de ki yerini ve nasıl kullanıldığını kapsamlı şekilde öğrenmek istiyorsanız videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

Bir ipin ucuna rahatlıkla sallanabilecek şekilde kristal, değerli taş, metal ve hatta tahta/ahşap vs takılması ile oluşturulan sisteme denir. Genellikle yüksek benlikle iletişim kurmak, evrenle bağlantı kurmak, enerji ve şifa çalışmaları için kullanılır. Pandül ve sarkaç aynı anlama gelir. Sarkaçlar evrende var olan fakat bizim bilincimizde olmayan frekansları bilinç düzeyine aktaran bir aracı alettir.

Kült TV’ye abone olarak araştıran insanlar topluluğunda ki yerinizi aldıysanız sarkaçların gizemli dünyasına giriyoruz.

Sarkaçlarda değerli taşlarlar, kristaller kullanılması önerilir. Şimdi kristaller ve değerli taşlarla ilgili bazı bilgiler vereceğim. Neden sarkaçlarda değerli taş ve kristal kullanımı önerildiğini anlayacaksınız.

☆ Öncelikle kristal kuvars taşların ana vatanı Tibet’tir. Tibet’te kristal taşlarla terapi yöntemi çok eski dönemlerden beri yapılmaktadır. Tibet’in yanı sıra; Eski Mısır, Güney Amerika, Hindistan ve Mezepotamya Uygarlıkları kristal taşların çokça kullanıldığı yerlerdendir.

☆ Mayalar, İknalar, Astekler gibi kadim uygarlıklar ise kristal taşları hem mistik ritüellerde hem de ruhsal ve fiziksel tedavilerde kullanmışlardır.

☆ Okült ve ezoterik düzeyde de taşlar ve kristallerden meditasyon, enerji çalışmaları, daha yüksek bilinç haline geçme, frekans arttırma gibi konularda da yararlanılmıştır.

☆ Son bir bilgi, hatırlatma daha. Eski Atlantis ve Mu kıtalarında bulunan bütün şehirlerin kristal güçle beslendiği, ve bu kıtaların batmasında bu gücün kötüye kullanımından dolayı olduğuna inanılır.

 Peki, geçmişten bu yana karşımıza her zaman diliminde, uygarlıklarda karşımıza çıkan bu kristal ve şifalı taşların enerji ve güç kaynağı neydi? Şifalı taşların, kristallerin bu güçleri; oluşum süreçlerinin yüzlerce yıla yayılması ve bu süreçlerde bünyelerine kozmik enerjiyi almalarından kaynaklanmaktadır. Her taşın farklı frekansı, enerji yapısı vardır. Ve siz sarkaçlarda binlerce yıl üzerinde kozmik enerji birikmiş kristal kuvarsları kullandığınızda elbette bu enerjiden etkileneceksinizdir. Ayrıca kristaller ve taşlar evrenin en yüksek enerji formu olan makro kozmik enerji ışığını alma, bulundurma, yansıtma, yayma ve kırma gibi özelliklere de sahitpirler.

İşte bu sebeplerden ötürü doğal, şifalı taşların pek çok konuda olduğu gibi sarkaçlarda da kullanımı önerilir. Biraz da sarkacı kullanabileceğiniz alanlara değindikten sonra kullanımı, arındırılması ve programlanmasına geçeceğim.

Sarkacı Kullanabileceğiniz Alanlar

☆ Yüksel benlikle, kozmik bilinçle bağlantı kurabilmek ve rehberlik için sorular sorup cevap almakta kullanabilirsiniz.

☆ Sorunlu çakranızı tespit edebilir, çakra kontrolünde kullanabilirsiniz. Sorunlu çakrayı tespit etmek için sarkaç çakranın konumuna tutulur. Eğer sarkaç evet olarak programladığınız yönde salınım yapıyorsa çakranın doğru ve dengeli çalıştığı anlaşılır.

☆ Vücuttaki hastalıkların yerini tespit etmek ve hastalıkların nedenlerinin tespiti için kullanılabilir.

☆ Bulunduğunuz ortamın negatif enerjisini pozitif yapmak veya dengelemekte kullanabilirsiniz.

☆ Kaybolan eşyalarınızı bulmak için sarkaçlar güzel bir yöntemdir.

☆ Bir insanın sizin hakkınızda iyi ya da kötü nasıl düşünceler hakim olduğunu öğrenebilirsiniz.

☆ Değerli maden aramada da kullanıldığı bilinmektedir.

Sarkacı Kimler Kullanabilir?

Sarkacı herkes kullanabilir. Bir şartı, koşulu yoktur. Özel bir yetenek gerektirmez. Fakat elbette ruhaniyeti güçlü, içsel dengede olan, bilinçaltı ve zihniye iletişimi doğru olan kişiler daha kolay kullanabilecektir.

Sarkaç/ Pandül Kullanımı

Kendi sarkacınızı yapabilirsiniz ya da satın alabilirsiniz. Bir sarkaca sahip olduktan sonra öncelikle onu enerjisel olarak arındırmanız, temizlemeniz gerekecek. Ve ardından onu programlayarak, kodlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sarkacı Arındırmak

Aslında pek çok farklı yöntemle yapabilirsiniz bunu. Başlıca birkaçına değineceğim. Kendiniz enerjisel olarak dengeleyebilirsiniz çalışmalarla. Buna basit bir örnek yöntem vereyim. Sarkacı avcunuzun içine koyun. İlahi gücün, kaynağın, evrensel enerjinin vs adına her ne demek isterseniz; bu gücün sarkacın enerjisini dengeleyerek onu arındırmasına izin verdiğinizi  söylüyorsunuz. Örneğin sarkacı avcunuza koyduktan sonra “Evrensel enerjinin sarkacın enerjisini dengelemesine ve arındırmasına izin veriyorum.” diyerek enerji akışına izin verip enerjiyi takip etmeye çalışabilirsiniz. Veya temizleme işlemini kendi enerjinizi kullanarak da yapabilirsiniz.

Bir başka yöntem de toprağa gömmek olacaktır. Sarkacı arındırmak için onu pamuğa sararak toprağa gömebilirsiniz. Bu sayede sarkacın enerjisi dengelenecek, nötrlenecektir. Arındırma işlemini en az haftada 1 kez, en fazla ayda 1 kez yapmanız önerilir.

Sarkaç Programlama

Burada programlamadan kastım yüksek benlikle iletişim esnasında alacağımız cevapları anlamak için yön belirleyip kodlamaktır. Kesin ve net cevaplar olan evet-hayır ikilisini programlamanızı tavsiye ediyorum. Arındırma işleminden sonra sarkacınızı elinize alınız. Ve ilk önce ona “bana yüksek boyutlardan üst benliğimden, ilahi kaynaktan gelecek bilgilere aracılık ettiğin için teşekkür ederim” gibi cümleler kurarak teşekkürünüzü iletin. Ve daha sonra “yüksek boyutlardan, ilahi kaynaktan cevapların, bilgilerin gelmesine izin veriyorum.” diyerek bilgi akışına izin verin. Bu noktada ise yöne karar verin. Örneğin sarkacın ileri-geri hareketinin evet, sağ-sol hareketinin hayır cevabını iletmesi gibi. Avcunuzdaki sarkaca bunu anlatmalısınız. Enerjisel olarak ona belirlediğiniz yanıtları kodlamalısınız. Programlama bittikten sonra enerjinizin uyumlanması, bağ oluşması için biraz daha bekleyebilir, devam edebilirsiniz.

Şimdi birkaç noktaya daha değinmek istiyorum.

☆ Bu işlemleri yaptıktan sonra enerjinizin uyumlanabilmesi ve bağın güçlenmesi için bir süre onu kolye olarak takabilir, geceleri yastığınızın altına koyabilirsiniz. Uyumlanma sürecinden sonra kullanabilirsiniz.

☆Bir başkasının sarkacınızı kullandığından şüphe ediyorsanız onu arındırmalısınız.

☆ Uyumun sağlanıp sağlanmadığını basitçe test edebilirsiniz. Örneğin kendi adınızı vererek “Benim adım …. mı?” şeklinde sorularla doğru yanıtları verip vermediğini anlayabilirsiniz. Böylece işlemi doğru yapıp yapmadığınızı da anlayabilirsiniz.

☆ Soru sonrası cevabı beklerken sabit tutmaya özen gösterin ki net cevaplar alabilesiniz.

☆ Sorularınız net, açık ve kesin olsun. Karmaşık net olmayan sorular sormanız verimsiz olabilir.

☆ Evrene soru sorduğunuzda o zaten size cevapları verir. Önemli olan cevapları anlayabilmektir. Sarkaç yöntemi sadece bir tanesidir. Evrenden, yüksek boyutlardan cevaplar alabilmek için kendinizi sadece sarkaç yöntemine odaklamayın lütfen.

NOT: Herkes sarkaca inanmamaktadır. Bazı görüşlere göre sarkaca gelen cevaplar bizim bilinçaltımızdaki, istediğimiz cevaplardır. Yani, biz farkında olmadan istediğimiz cevap doğrultusunda enerjisel olarak sarkacı etkileyerek kodladığımız doğrultuda salınım yapmasını sağladığımızı iddia eder bu görüş. Bu noktada deneme-yanılma yöntemiyle kişi kendisi deneyimlemelidir ve bu şekilde karar vermelidir neyin doğru olduğuna.

Sarkaçlar anlatılmaktan çok kişisel tecrübelerle öğrenilip geliştirilebilen nesnelerdir. Bu bağlamda çok yakında bir instagram yayınımda canlı olarak görmeniz için sarkaç kullanıp sizleri bu deneyime dahil edeceğim. Instagramdan arkadaşım olarak yayını izleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

*