Yüzyıllar boyunca dünya çapında bazı kişilerin insan üstü şeyler başardığı konusunda spekülasyon vardır. Bunlara başlıca örnekler Zihin okuma, Su üzerinde yürüme, havada asılı kalma, duvarların arkasını görebilme, başka bir yerde olan bir olayı anlatmak olarak gösterilebilir.

tumblr_static_superman_3Şimdi bazı sınıflandırılmamış CIA belgeleri bu speklasyonları ispat eder nitelikte. Son yıllarda araştırmacılar özellikle tibetli rahipler üzerinde yaptıkları çalışmalar ve incelemeler neticesinde bir çok makale kaleme alıp kitaplar yazdılar. Tibetli eski bir rahip olan Ingo Swann üzerinde yapılan detaylı testler üzerine, Stanford Üniversitesi bilim adamları bilimsel olarak onun beden dışı seyahati (Astral Seyahat) deneyimlediğini ortaya koydular.

Swann bununlada kalmayıp astral seyahatle o sırada Jupiter yakınlarında bulunan Pioneer uzay aracına giderek aracın üzerindeki yazıları ana bilisayarındaki güç değelerini ve iç tasarımı detaylı olarak anlatmış. Nasa da araçla ilgili tüm bilgilerin doğruluğunu tespit etmiştir. Kavram kanıtlanmış olsa da insanlık ve bilim halen bu durumu kabullenmek istemiyor. sp2İnsanların bunu kavraya bilmeleri için öncelikle materyalist eğitimin beyinlerine yerleştirdiği dogmalardan kurtulup aslında fiziksel bedenlerimizin dışında da bir yaşam aktivitesi olduğunu kabullenmeleri gerekir. Olayın psikolojik tanımı “Hem fiziksel dünya hemde ruhsal boyuttaki dünya gerçek ancak biz duyu organlarımızla sadece fiziksel olanı algılayabildiğimiz için beden dışı ve bilinmez olan bu aktivite bizleri korkuttuğu için kabullenmek istemiyoruz.” şeklindedir. Kuantum teorisinin babası Max Planck’a kulak verirseniz: “Biz temel güç olarak bilinci kabul eder ve bilinç ile elde edemediğimiz, gözümüzle görüp, kulaklarımızla duyup, dokunarak hissedemediğimiz her şeyi yok sayarız.” demektedir.

Ayrıca, Macar-Amerikan teorik fizikçi ve matematikçi Eugene Wigner “Gözle görülmeyen ve elle tutulamayan madde dışı boyuta atıfta bulunmadan tamamen tutarlı bir şekilde kuantum mekaniğinin yasalarını formüle etmek mümkün değildidir.” diyerek konuya açıklama getirmiştir.Burada bir ara vererek devletlerin insan üstü deneyimler ile yaptığı çalışmalara kısaca bir göz gezdirelim;
2005 Yılında Çin Halk Cumhuriyeti insan vücudunun olağanüstü fonksiyonlarını kronolojik şekilde sıralaması için Pekin üniversitesine talimat verdi. Çalışma sonucun da Çin hükümetine ve istihbarat birimlerine parapsikoloji, uzaktan görüntüleme ve psikokinezi ile ilgili kapsamlı bir rapor sunuldu.sp1Fransa Lion üniversitesi de Çin Halk Cumhuriyetin’den 1 sene sonra yine devlet teşviği ile aynı şekilde bir başka Astral seyahat araştırması başlatmıştır. İngiltere de MI6 himayesinde Bringman ve Oxford üniversiteleri 1998 den beri bu onuda yüksek bütçeler ile düzenli araştırmalar apmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Merkezi Haber Alma Ajansı yani CIA içinde uzun yıllardır bu tarz çalışmalar yaptığına dair söylentiler vardı. CIA belgeleri son zamanlarda Bilgi Edinme Yasası (FOIA) kapsamında genel kamu kullanımına açılmıştır. CIA’nın 1960’lardan beri bu tarz çalışmalar yaptığı belgelerde açıka ifade edilmiş ayrıca bu belgelerde son derece ilginç detaylara da yer verilmiştir.

1979 yılında, Çin’in en büyük bilim dergisi olan, Ziran Zachi (Doğa Dergisi), olağanüstü insan vücudunun fonksiyonu hakkında yapılan sayısız hesapların teyit edildiği “görsel olmayan görüntü tanıma” konulu bir habere yer verdi. Sonuç olarak, resmi olmayan bir ön organizasyon ile Ziran Zachi dergisi gözetimi altında bir dizi parapsikolojik deney yapıldı. 1980 yılında, Dergi ve Çin İnsan Vücudu Bilimi Derneği 20’den fazla araştırma enstitüsü ve üniversiteler gelen katılımcılarla Şanghay’da bir parapsikoloji (uzaktan izleme, telepati, psikokinezi, basiret vb) konferans düzenledi. Bu katılımcıların devlet himayesinde kurduğu bir enstitü tarafından 1981 yılında, 100’ün üzerinde istisnai ve zihinsel yeteneğe sahip çocuk özel olarak yetiştirilerek Çin Hükümetinin emrinde çalışmaya başladı.

1982 yılında, Çin Bilim Akademisinden 4000’den fazla bilim adamı “insanlarda içinde ki gizli güç ve parapsikolojik yetenekler” isimli bir bilgilendirme koferansı düzenledi. 1982 Nisan ayında, Çin Kominist Partisi Merkezi Komitesi tarafından Pekin Öğretmen Koleji’nde “Süper İnsanlar” semineri düzenlendi. Komite kararı ile süper insan yeteneğine sahip kieşilere devlet madalyası verildi. Yine CIA’nın yaptığı bir deneyde; 180×160 cm ölçülerinde bir dolap ve 120 çekmeceli bir raf ile bazı deneyler yapılmıştır.

Deneklerden 10 tanesininden bu 120 çekmeceli rafa yerleştirilen 48.000 kağıttan sadece kırmızı mühre sahip kaç belge olduğu sorulmuş ve 8 tanesi görmedikleri halde net şekilde doğru cevap vermiştir. Diğer denek gurubundansa 180*160 cm ebatındaki binanın farklı bir katında bulunan ahşap dolabı hareket ettirmeleri istenmiş 5 denekten 4 ü elle dahi zar zor itilen bu koca dolabı odanın bir ucundan başka bir ucuna kadar hareket ettirmeyi başarabilmişlerdir.

Kaynaklar:
https://www.cia.gov/library/readingroom/document/cia-rdp96-00792r000300390001-2
https://www.cia.gov/library/readingroom/document/cia-rdp96-00792r000400300011-9
https://archive.org/stream/CIA-RDP96-00792R000300020002-1/CIA-RDP96-00792R000300020002-1_djvu.txt

banner

CEVAP VER

*