Basketbol Tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir oyuncunun yaşamı kızıyla birlikte trajik şekilde son buldu. Bir çizgi film ne şekilde öleceğini 3.5 sene öncesinden kurgulamıştı. Ama neden o hedef alındı? Kimlerle ne tür ilişkiler içerisindeydi? Daha da önemlisi kaza süsü verilen bu cinayeti kimler nasıl tasarladı.

Herkesin örnek aldığı kariyeri kırılması güç başarılarla dolu bir basketbolcu olan Kobe Braynt kızıyla birlikte geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetti. Kimileri için bu sadece bir kaza. Eüer sizde bu görüşteyseniz Videoyu sonuna kadar izlediğinizde bunun artık temiz bir cinayet olduğunu göreceksiniz. Kült TV’ye abone olarak araştıran insanlar topluluğundaki yerinizi aldıysanız Black Mamba’nın ölümünün üzerinde ki sır perdesini aralıyoruz. Losangeles Laker’sın Black Mamba lakaplı efsane oyuncusu Kobe Bean Bryant, 23 Ağustos 1978’de Philadelphia, Pensilvanya’da eski Philadelphia 76ers oyuncusu olan Joe ‘Jellybean’ Bryant ve Pam Bryant’ın en küçük ve tek erkek çocuğu olarak dünyaya geldi. Anne tarafından eski Nba oyuncusu John “Chubby” Cox’un yeğenidir. Ailesi ismini, Japonya’nın Kobe şehrinde bir restoran menüsünde gördükleri meşhur biftekten etkilenerek koydu. Bryant 6 yaşındayken, babasının İtalya’daki bir takımda oynamaya başlaması üzerine, oraya yerleştiler. Akıcı bir şekilde İtalyanca ve İspanyolca konuşmayı öğrenmişti. Daha 3 yaşındayken Basketbol oynamaya başladı. Buradayken AC Milan takımına ilgi duyan ve futbol oynamaya başlayan Bryant ve ailesi, 1991’de Philadelphia’ya geri döndüler. Bir keresinde ‘İtalya’da kalsaydım, futbol a devam edip profesyonel olurdum’ demişti, Philadelphia’daki Lower Merion Lisesi’nde basketbolda müthiş bir başarı yakaladı ve ulusal boyutta ün kazandı. Kobe Bryant, 17 yaşındayken girdiği SAT sınavından 1080 aldı ve iyi bir koleje girmesine olanak varken, seçimini ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) dan yana kullandı. Lise yıllarında Wilt Chamberlain’in 4 yıllık toplam sayı rekorunu kıran Kobe 1996 NBA Seçmeleri’nde Charlotte Hornets tarafından 13. sıradan draft edilse de sonra Lakers’a takas edilmiştir. 24 yaşındayken 3 NBA şampiyonluğu bulunan Kobe; Shaquille O’Neal ile kazandığı 3 şampiyonluktan tam 7 yıl sonra 2008-2009 sezonunda 4. şampiyonluğuna ulaştı ve kariyerinde birçok başarılar olmasına rağmen daha önce elde edemediği NBA finalleri en değerli oyuncusu da seçilmiş oldu. Ayrıca, Kobe 2009-10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayarak kariyerinin 5. yüzüğünü elde etti ve üst üste 2. kez finallerin en değerli oyuncusu oldu. Bryant 34 yaşında iken NBA tarihinde 30.000 sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncusu olmuştu. Kobe Bryant oyun tarzı olarak saldırgan bir yılan türü olan Black Mamba’ya benzetilmiştir.

Kara mamba Elapidae familyasından son derece saldırgan ve zehirli bir yılan türü. Anavatanı Afrika olup, dünyanın ikinci en uzun zehirli yılanıdır. Kobe yakın arkadaşları tarafından dominant bir kişilik ve doğal bir lider olarak tanımlanıyordu. İnsanları yönlendirme yeteneğine sahipti. Basketbol’a ilgi duyan bir çok genç için bir idol ve ekoldü. İşte kitlelere yaptığı bu bariz etki ve muhalif düşünce yapısı onun sonunu hazırlamıştı. Kobe Bryant’ın ölümünde ve öncesinde ki tüm esrarengiz noktalara değineceğiz. Ancak bu tezgahı kimin kurduğunu ve başka kimin kurban olduğunu anlamanız için 25 Haziran 2009 senesine gidiyoruz. Sabah saatlerinde ajanslar flaş bir haber geçiyordu. Popun kralı yaşayan efsane Michael Jackson Ölmüştü. Jackson müzik konusunda hayallerin dahi ötesinde bir başarıya sahipti. Öte yandan gizemli hayatı ve mesajlarla dolu klipleri ve albüm kapakları bir çok komplo teorisinin türemesine de sebep olmuştu. Michael Jackson ilk olarak 1994 senesinde They Dont Care About Us yani bizi umursamıyorlar isimli parçasıyla dünyayı yönetenlere açık bir başkaldıra da bulunmuş ardından iftiralara ve dayanaksız mahkemeler hedef olmuştu. Sonrasında verdiği röportajlarda sinema müzik ve spor dünyasının karanlık bir güç tarafından yönetildiğini kendisinin de buna karşı koyduğu için öldürülmek istendiğini defalarca kere haykırmıştı. Nihayetinde şüpheli şekilde kullandığı yatıştırıcılar sebebiyle olduğu söylenen ölümü gerçekleşti. Bu konuda Kaan Ünsal Alphan’ın Ona Kral diyorlardı İsimli videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Videonun linkini açıklama kısmına bırakıyorum. Kobe Bryant’ta sürekli helikoptere biniyordu. Bir alkoliği ele alalım fazla alkolden öldü denilirse kimse buna şaşırmaz… Kişilerin alışkanları tarih boyunca kusursuz cinayetlere harika kılıflar olagelmiştir. Kobe Bryant 27 nisan 2016 senesinde katıldığı The Ellen Show’da sunucunun kendisine yönelttiği Basketbol’da profesyonelliğe yeni adım atan gençlere tavsiyen nedir sorusuna. Tüm camiayı saran karanlık organizasyona esir olmasınlar cevabını verince sunucu durumu şaka yollu geçiştirdi. Michael Jackson’un söylemleriyle ne kadarda paralellik gösteriyor değil mi ? Üstelik Kobe Bryant’da 24 yaşındayken tıpkı Michael Jackson gibi tecavüz iftirasıyla karşı karşıya kalmıştı. Kobe Bryant 30 Haziran 2003 tarihinde Colorado’da kaldığı bir otelde çalışan ve o sırada 19 yaşında olan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmıştı. Bryant, “onu istemediği hiçbir şey yapmaya zorlamadım” diyerek suçsuz olduğunu ifade etmiş, ancak eşini aldattığını itiraf etmişti. Elbette her insan hayatında hatalar yapar. Dava, mahkemeye bile taşınmadan Eylül 2004’te davacı kadının mahkemede ifade vermek istememesi üzerine düştü. Mart 2005’te, Bryant ile davacının anlaştığı öne sürüldü, ancak bu anlaşma açıklanmadı yahut anlaşma olduuğuna dair bir delil bulunamadı.

Davacı kadının mahkemede ifade vermek istemeyip davadan çekilmesinde, Bryant’ın avukatlarının ve medyanın kadınla ilgili aylarca süren iddialarının etkili olduğu öne sürüldü. Davacı kadının olaydan önceki cinsel ilişkileri gündeme getirilmiş ve hastanede kaydedilen bulguların, kısa sürede “çok partnerli” ilişkilerden kaynaklanmış olduğu anlaşılmıştı. Bryant’ın avukatları ayrıca kadının olaydan önce onu görmekten nasıl “heyecan duyduğunu” ve imzalı fotoğrafını istediğini kabul etmesini onun aleyhinde kullanmak, daha önce bir süre hastanede kalmış olmasını ruh sağlığıyla ilgili sorunlara yol açtığını mahkemede ispat etmeye hazır olduklarını duyurmuştu. Kobe bu karanlık organizasyon hakkında buna benzer başkaca açıklamalarda yapmıştı. Hatta bu yüzden menajeri Jerry West ile de arası açılmıştı. Çünkü bu karanlık organizasyondan geldiğine inandığı bazı reklam ve organizasyon tekliflerin de yer almayı kabul etmiyordu. Helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada 2012 yılında atıldığı iddia edilen bir tweet dolaşmaya başladı. Söz konusu paylaşımda Kobe Bryant’ın bir helikopter kazasında öleceği söyleniyordu. Kobe Bryant’ın bir helikopter kazasında öleceğini iddia eden tweet’i, Dotnoso isimli bir kullanıcı paylaştı. Bryant hakkında böyle bir tweet’in sosyal medyada dolaşması binlerce insanın dikkatini çekti. Ancak yapılan araştırma sonucunda, sosyal medyada insanları kandırmaya çalışan kullanıcının foyası ortaya çıktı. Söz konusu tweet ile ilgili yapılan araştırmada, bir Twitter kullanıcısı, Carbon yazılımının 2. versiyonunun 2014 yılında yayınlandığını, 2,5 isimli versiyonun ise 2017 yılında yayınlandığını ortaya koydu. Carbon v.2.5 isimli yazılım geçmiş zamanlı tweet’ler atmak için kullanılıyor. Yani isteyen kullanıcılar, bu istemci üzerinden attıkları tweetleri, geçmiş zamanda atılmış gibi düzenleyebiliyorlar. Dotnoso isimli Twitter kullanıcısının Carbon v.2.5 isimli uygulamayı kullanarak Kobe Bryant’ın hayatını kaybetmesiyle alakalı atmış olduğu tweet’in etkileşim elde etmek için yaptığı ortaya çıktı. Fakat Bryant’ın bir cinayete kurban gittiği teorisini destekler nitelikte ki en büyük delil Türkiye’de pekte bilinmeyen bir yetişkin çizgi dizisi olan legend of chamberlain heights’ın bir bölümünde gizli. Yetişkinler için yapılan bu çizgi film 2016 ve 2017 yılları arasında Comedy Central’de yayınlandı. Kısa bir yayın hayatı olduğu için Amerika’da da fazla bilinmiyor olsa da Çizgi filmin bölümlerinde tüm dünyayı ilgilendiren ve gelecekte yaşanacak pek çok olaya atıfta bulunuyor. Bu olaylardan bir tanesi de Kobe Bryant’ın ölümünün dünyanın bulunduğu koşullarda dahil edilerek tam 3 sene evvelinde açıkça işlenmesi. Dizinin 8. Bölümünde dünya’da kıyamet derecesinde bir karmaşa başlıyor. Korona virüsü salgını, Avusturalya’da ki tarihte görülmüş en büyük yangın ve depremlerle birlikte dünyada yeni başlayan bu karmaşa hepimizin malumu.

Bu karmaşa yaşanırken Kobe Bryant dizide bir helikopter kazası geçiriyor ve hayatını kaybediyor… Üstelik çizgiz dizide ki helikopterin gerçek kazada ki helikopterle rengi dahi aynı. Ayrıca helikopterin kuyruğuna dikkatle baktığımızda masonluğun sembolü olan gönye ve pergeli de rahatlıkla görebiliyoruz. Tesadüf olamayacak kadar iyi betimlenmiş kusursuz bir senaryoya bakıyoruz… Kobe eski Amerikan başkanı Bill Clinton’la çok samimi arkadaştı. Onunla Spor ve gençliğin geleceği üzerine konferanslar veriyor ve kitleleri temiz spora davet etmek için büyük bir organizasyonun temellerini atmaya çalışıyorlardı. Öte yandan Clinton’da bir dönemler Monika Lewinsky skandalıyla gündeme gelmiş, Clinton ayrıca ABD sapkın milyarder iş adamı Jeffrey Epstein ile de yakın arkadaştı.  Günah adası olarak da bilinen Little St. James Adasına defalarca gittiği ve Lolita Ekspres kod adıyla bilinen uçakla seyahatlere katıldığı da biliniyor.  Jeffrey Epstein tutuklanmasının ardından geçen tam 33. günde kaldığı hücrede sözüm ona intihar ederek yaşamına son verdi. İlginç şekilde sanat siyaset ve spor dünyasından adanın müdavi olan hiç kimsenin davada adı geçmedi ve dosya kapatıldı. Konuyu birbirine bağladığımızda ortaya çok daha derin ve karanlık bir organizasyon zinciri gözler önüne seriliyor olsa da bu konu hakkında daha fazla bilgi edinme şansımız şu an için yok. Ancak ben bahse konu çizgi filmin tüm bölümlerini boş bir zamanımda izleyip tespit ettiğim tüm mesajları ve olayları sizlerle instagram hesabımdan paylaşacağım. Haberdar olmak isteyenler benimle instagramda arkadaş olabilirler.

CEVAP VER

*