Gökyüzünde bir anda beliren ve binlerce kişi tarafından videoya kaydedilen dev bir şehir. Şifrelerle dolu ürpertici bir video Hiçliğin ortasında bir anda beliren bir varlık. Dünyada gerçekten de garip bir şeyler olur. Bu gariplikler İnternet sayesinde tüm meraklı gözlere ulaşıyor.Saatlerce ekrana bakıp duygu durum değişiklikleri yaşayan bir adam. İnternete yüklenmiş en esrarengiz videoları derledim. Ve elimden geldiğince açıklamaya çalıştım. İyi seyirler.  Hergün, her dakika internete binlerce saat video yükleniyor. Bu videolardan bazıları paranormal olaylarken bazıları da çok esrarengiz şifreler içeriyor. Görüntüde bulutların üzerinde bir şehir görünüyor. Video 2015 senesin de Çin’in Fujian şehrinde yüzlerce kişi tarafından ayrı ayrı kayıt edildi. Birkaç gün sonra aynı görüntü Çin’in Guangxi şehrinde de görüntülendi. Bu garip şehirde sıralı gökdelenler hemen seçiliyordu. Zaten video kaydı alanlarında dikkatini ilk olarak gökdelenler çekmiş. Pek çok komplo teorisyenine göre bu şehir dünyamıza paralel evrenin bir yansıması. Bazı komplo teorisyenleri de bu şehrin mavi ışın projesinin kullanımı sonucu görüldüğünü iddia ediyor. Derin dünya devletince geliştirilen bu teknoloji farklı yerlerde ki nesneleri denizin dibinde veya bulutların üzerinde gösterebilen bazı optik illüzyonlara sahip. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu görüntülerde oldukça ürpertici ve garip. Suudi Arabistan’da hiçliğin ortasında kaydedildi. Görüntüleri kaydeden Araplar bunun bir ifrit veya büyücü olabileceğini söylüyorlar. Suudi Arabistan’da büyü yapmanın cezası İdam.

9Mayıs 2015’te aetbx isimli bir kullanıcı oldukça sıra dışı bir video yükledi. Çoğu kişi videonun ne olduğunu fark edemeden 2016 senesinde kaldırıldı. Videonun başlığı ve açıklaması özel bir syntax’a sahip dönüştürülebilen 2 kod sistemiyleydi. Kod’u dönüştürdüğünüz de başlığın Kızıl ölüm ve Sen anlamına geldiği görüldü. Video’nun içeriğindeyse terk edilmiş metruk bir binada veba maskesi takan kimliği belirsiz kişi elinin içindeki sembolü kameraya gösteriyor. Ancak videonun içinde de tıpkı başlık ve açıklamada olduğu gibi bazı gizli kod ve şifrelerle mesajlar veriliyor. 2015 ekimindeyse garip bir şey oldu. İsveçli blogger Johny Crabeater göndereni bilinmeyen bir paket aldı. Paketi açtığında içinden bir DVD çıktı. İçeriğindeyse aetbx adlı kanalın yüklediği videonun bir kopyası vardı. Johny bu konuyla alakalı bloğunda oldukça çarpıcı bir yazı paylaştı. Bunun üzerine insanlarda video merak uyandırdı ve videonun yapbozu ufak ufak çözülmeye başladı. Videonun geçişleri karelere bölme teknikleri ile incelendiğinde bir takım insanlara eziyet edildiği görünüyor ve sen aslında ölüsün gibi mesajlar olduğu görüldü. Ses incelendiğindeyse ise ancak spektogram analizi ile ortaya çıkan bazı mesajlar duyuluyordu. Müzikte başkaca şifreli mesajlarda var. Yine bir başka geçiş sahnesinde bir kuru kafanın yanına ikili kodlarla hala hayattasın yazılı olduğu çözümleme sonucu ortaya çıkan mesajlar arasında. Videonun bir başka kısmında ise kodlama tekniği ile kodlanmış bir mesaj var. Burayı deşifre ettiğimizde koordinatlar karşımıza çıkıyor. Bu koordinatlar ise Beyaz sarayı, Kabeyi, ve okyanus ortasında ıssız bir adayı işaret ediyor. Bir başka sahnede ise mors alfabesi ile KIRMIZI DUDAKLAR yazıyordu. Ayrıca izleyiciler çekimin yapıldığı binanın Polonya’da 2. Dünya savaşından kalma terk edilmiş bir senatoryum olduğunu keşfetti. Videonun bir başka kısmında Cumhurbaşkanı’nı öldür 2019 yazılı bir mesaj deşifre edildi. Bu mesaj üzerine yetkililer harekete geçti. Ancak yükleyen kanalın ip adresinin darkweb üzerinden bağlantı sağladığı anlaşılınca bir kişi veya adrese ulaşılamadı. Parker Wright adında bir yapımcı bunun kendi çektiği kısa filmden sahneler olduğunu fakat mesaj ve şifrelerin sonradan eklendiğini açıkladı. Ancak Wright videoyu hiçbir yerde paylaşmamıştı ve videonun başka bir kopyası kimsede yoktu. Sansasyonel olay üzerine videonun orjinalini kendi kanalında yayınladı.

Benjamin Bennet isimli bu adam; Saatlerce ekrana bakıp hiç hareket etmeden bağdaş kurup oturarak gülebiliyor, veya bir anda ağlamaya başlayıp bu uzun sürelerde değişik duygu durum değişiklikleri yaşıyor. ilk izlediğim de pek çok insan gibi bende “manyak mı bu” dediğim ancak biraz aklı selimle değerlendirdiğimde oldukça başarılı buldum. Kendisi sanatçıdır. Yaptığı işin adı dayanıklılık sanatıdır. meditasyon gibi bir şey. tüm bunları sabrını güçlendirmek için yapıyor diyebiliriz. yani bizdeki nefsi köreltmek dediğimiz şey. yaptığı tek şey de gülmek değildir; bir videosunda gülerken birden ağlamaya başlıyor, sonra yeniden gülüyor, en sonunda da hüngür hüngür ağlamaya başlıyor, sonra kendini düzeltip yeniden gülüyor ve tüm bunları yaparken hiç istifini bozmuyor. bu videosu başarılı bir sanatçı olduğunun kanıtıdır bence. kendisini nasıl kontrol edebildiğini görüyoruz. gülerken kim bilir içinden neler geçirip de kendini ağlamaya ikna ediyor, sonra ağlamamak için kendine hakim oluyor ve yeniden gülümseye başlıyor.

Bu video Nevada’da çekildi. Çeken kişi ise Frank isimli bir maceracı. Frank bu tarz terk edilmiş madenleri araştırıyor ve listeliyor. Bu tutkusunu da youtube da takipçileri ile paylaşıyor. 2013 yazında Frank 1800lerde terk edşilmiş bir maden keşfetti. Arşivlerde yaptığı kapsamlı aramada madenin isminin Victorina olduğunu öğrendi. Terk edilmiş madenlerin ürpertici ve kasvetli havasına alışkın olan Frank biraz ilerleyince bir şeylerin farklı olduğunu gördü. Dikkatini ilk çeken şey ise yukarıdan sallanan zincirler oldu. Zincirlerden bir tanesi aşırı hareket ediyordu. Bu sallanma pekte normal değildi. Daha sonra ona bir şeylerin dokunduğunu hissederek ürperdi. Ve madenin derinliklerinden radyo paraziti gibi bir ses duyulmaya başladı. Bu garip tünelde acaba ne vardı? Tam olarak ne olmuştu. Bu sorulara bir cevabımız yok. Ancak Frank madeni girdikten sonra çok değişti uzun süreler psikolojik tedavi aldı şu andaysa bir akıl hastanesinde ve kimselerle tek kelime konuşmuyor. Sizlerde görüntüler hakkında ki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın

 

CEVAP VER

*