Epifiz bezi nedir? Nasıl aktive edilir? Epifiz nezinizi aktive ederseniz hayatınızda nasıl değişikler meydana gelir? İşte Ruhsal alemle olan ilişki merkezimizin tüm sırları ve kullanımı.

 

Epifiz bezi ya da pineal bez üçüncü gözümüzü yöneten ve zihnimizin pşisik algı merkezidir. Bir bezelye tanesi büyüklüğünde olan bu mini organ hipofiz bezimizin arkasında küçük bir oyuğun içinde yerleşmiştir. Bu mini organ melatonin olarak adlandırdığımız, gündüz ve gece döngümüzü kontrol eden ve bedenimizin günlük ritmini düzenleyen hormonu salgılar. Epifiz bezinin fonksiyonunu ve enerjisini geliştirmek, arttırmak aslında çok önemlidir çünkü bu bez bedenin fiziksel tüm sistemini etkilediği gibi psişik anlamda farkındalığınızı, bilinçlilik halinizi ve yaşam deneyimlerinizi genişletecek ya da sınırlayacak bir potansiyele sahiptir. Bu bezin adı, bir çam kozalağına benzeyen şekli nedeniyle ve üçüncü göz olarak uzun süredir göz önüne alındığında, beynin eki veya bulunduğu yer nedeniyle ruhun portalı beynin tam yarısı, alnın boynu arasında, kaşların yüksekliğinde az ya da çok. Videoda ki 3 aşamalı programı 21 gün boyunca uygulayarak Epifiz bezinizi aktif edebilir ve vücudunuzda ki DMT salınımını arttırabilirsiniz. Epifiz bezinizin aktif hale getirilmesinde hem fiziksel hem de psikolojik olarak yararlı sonuçlarını görmenizi sağlayacak bazı bilgileri de sizlerle paylaşacağım. Epifiz bezinizi aktive etmenin size sağlayacağı bazı yararlar şöyledir.

Bedeniniz ve Ruhunuzla daha fazla ve daha anlaşılır bir bağlantı kurarsınız.

Bilinç düzeyinizi yükseltir ve zekanızı geliştirirsiniz

Kendinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

Sizi sakinleştirir, rahatlatır ve gereksiz endişelerinizden kurtarır.

Kendinizle olan ilişkinizi geliştirerek, diğer insanlarla olan ilişkinizi de geliştirir..

Kişisel tatmin ve mutluluk hissinizi doruklarda yaşarsınız.

Beyninizin nöronları ve hücreleri arındırılır.

Bağışıklık sisteminizi iyileştirir, böylece kanser, Alzheimer, depresyon gibi bazı hastalıklar önlenir..

Hücreleriniz sıradan bir insanınkinden çok daha hızlı yenilenir.

Şimdi dilerseniz 3 aşamalı 21 günlük programımızın detaylarına geçelim ve ardından epifiz bezinizin aktif olduğunu nasıl anlayıp onu nasıl kullanabileceğinizi öğrenelim.

  1. Aşama Beslenme

GDO’lu gıdalar, Florürlü su veya diş macunları, aşırı protein tüketimi, sigara, alkol ve kafein gibi etkenler nedeniyle epifiz bezimiz kireçlenmekte ve gerekli işlevi yerine getirememektedir. Bu sebeple herşeyden evvel beslenme alışkanlığınızı değiştirmeli ve hayvansan ürünlerin tüketilmediği bir diyete başlamalısınız. Et ve et ürünleri Süt, peynir, yumurta, kahve ve şeker tüketiminizi sonlandırın. Kişisel temizliğinizde Şampuan yerine organik sabun, Diş macunu yerine misvak özü kullanın. Güneş epifiz için çok önemlidir ve onun için bir tür gıda anlamına gelir. Güneş; gözler, cilt, saçlar, burun kılları ve kulaklar vasıtası ile alınıp sindirilebilir ve aslında her gün en az 30 dakika alınması gerekir. Epifizi tamamen aktif hale getirmek için güneşin gözbebekleri vasıtası ile alınması en iyisidir. Denizde yetişmiş ve güneşte kurutulmuş sebzeler çok yüksek oranda D vitamini, B vitamini ailesindeki vitaminlerin çoğunu ve iyot içerirler. (Bunların neredeyse hiç biri Türk mutfağında olan yiyecekler

olmadığı için Türkçe karşılıkları da bulunmuyor ama çok çeşitli deniz yosunları diyebiliriz, kombu, arame, wakame, dulse, nori gibi isimleri olan çoğu Japon mutfağında geniş oranda kullanılıyor). Kalın yapraklı; kara lahana, şalgam yaprağı, hardal otu, çin lahanası vs. yeşil bitkiler epifiz bezi için çok besleyicidir çünkü bu bez bitkilerin yeşil renginin verdiği özelliklerini alır ve bedenin iyice beslenmesi için gerekli yerlere dağıtır.

2. Aşama Vücut frekansınızı yükseltme

Hücrelerimiz atomlardan oluşur ve atomlar sürekli bir titreşim halindedir. Bu titreşimin hızına frekans deniz ve bu titreşim hızı vücudumuzun frekansını ve evrenle olan enerji alış verişini doğrudan belirler. Vücudunuzda ki bu titreşimi belirli bir seviyeye getirmeniz epifiz bezi aktivasyonunuzda hayati rol oynar. Atomlarınız bazı müziklerin frekansına özel olarak tepki vererek hızlarını yükseltip onlarla senkronize titreşme eğilimi gösterirler. Bu frekans müziklerinden internette bolca bulabilirsiniz. Yine de içlerinden çok azı gerçek frekans müziğidir. Doğrusunu bularak uyurken gece boyu dinlemelisiniz. Zihnimiz uyuduğumuzda alıcı konuma geçmektedir bu sebeple de uyurken dinlenilmesi önemlidir. Diğer taraftan birkaç gün içerisinde vücudunuzun frekansı yükselmeye başladığı için Şiddetli baş ağrıları, halsizlik, mide bulantısı ve burun kanaması gibi etkiler gözlemlenebilir. Telaşlanmanızı gerektirecek bir durum yoktur.

  1. Aşama MeditasyonMeditasyon, epifiz beziyle daha iyi bağlantı kurmanıza yardımcı olan mükemmel bir egzersizdir. Aklımızı susturmamıza ve vücudumuzu sakinleştirmemize izin vererek, bize daha yüksek bir sakinlik ve dinginlik hali verir. Beynimiz bu durumda pineal bezi yavaş yavaş çalıştırmaya başlayacaktır. ancak, Pineal bezimizle bağlantı kurmamıza izin veren bir meditasyon egzersizi nasıl yapılır? Öncelikle mutlaka ılık bir duş alın ve sessiz bir ortamda olmaya özen gösterin. Kulak tıkacı takmanızda fayda var. Rahat bir yerde oturun sırtınızı dik ve gözlerinizi kapalı tutun. Ellerinizi rahat bir şekilde bacaklarınıza koyun. Dikkatinizi epifiz bezinize odaklayın ve bulunduğu yeri imajine edin. Zihninizin nasıl açıldığını veya aktive olduğunuzu hayal edin ve bunun size getireceği tüm sonuçlara ve faydalara odaklanıyoruz. Pineal bezinizin nasıl daha fazla ışık yaydığını ve her tarafa yayıldığını görselleştirmeye devam ederken yavaş ve derin nefes alıyoruz. Çevremizdeki her şey ve bize verdiği huzur, mutluluk, güven ve özgürlük duygularını hissetmeye çalışıyoruz. Günlük 20 dakikalık arası 8 saat olacak şekilde 2 seans meditasyonlar yeterli olacaktır. 3. Günden itibaren meditasyon yaparken epifiz bezinizde ki yanmayı ve harekete geçişini hissetmeye başlayacaksınız. Bu 3 aşamalı programı sıkı sıkıya uygularsanız 21. Günün sonunda Epifiz bezinizin aktif olduğunu ve hayatınızda yaratacağı olumlu değişimi deneyimleyebileceksiniz.

Epifiz Bezimizin Aktifleştiğini Nasıl Anlarız?

Epifiz bezinin hormonal işlevinin yanı sıra, Manevi bu konularla ilgilenen kişilerin dikkatini çeken diğer boyutlarla da belirli bir ilişkisi olduğu bilinmektedir. Bu bezi aktive etmek bu nedenle ruhani dünyada, özellikle de sürekli arayış içinde olan kişilerin deneyimlerini geliştirmektedir. Epifiz bezi henüz yeni aktifleşmiş bir insanın bunu anlaması basittir. Bunun için görselleştirme tekniği adı verilen bir teknik kullanılır.

Öncelikle duygu içeren belirli bir kelimeye odaklanın örneğin kelimemiz aşk olsun.

Sırtınız düz ve gözleriniz kapalıyken rahat bir yere oturun.

Burnunuzdan derin nefesler alıp ağzınızdan yavaşça verin ve nefesinizi verirken aklınızda ki tüm olumsuz düşüncelerinde nefesinizle beraber dışarıya çıkıp gittiğini imajine edin.

Şimdi sizin için neyin barış ve sevgi dolu olduğunu, etrafınızdaki her şeyin mutluluktan ve huzurdan başka bir şey olmadığını görselleştirmeye başlayın..

Derin bir nefes alın ve havayı 20 saniye içinizde tutun..

Nefes vermeden önce, dudaklarınızı sıkın ve dilinizi dişlerin arasında tutun.

Şimdi yavaşça dişlerinizi uyarıcı şekilde dilinize bastırın

Dudaklarınızı sıkı tutarak nefes verdiğinizde, tüm hava ciğerlerinizden boşalana kadar kelimeyi yüksek sesle tekrarlayın. “aşk”

sonraki 20 saniye boyunca epifiz beziniz aktifse hayatınızda hiç kimse olmasa dahi kendinizi sırılsıklam aşık hissedeceksiniz. Ben şahsi deneyimimde korku ve adrenalini daha belirleyici olduğu için tercih etmiştim… Epifiz bezini geliştirme ve DMT salınımını arttırma hakkında başkaca pek çok pratik bilgiyi zaman zaman instagram hesabımdan da paylaşıyorum. Bu konuya ilgisi olanlar instagramdan arkadaşım olarak daha fazla bilgi edinebilirler.

CEVAP VER

*