Yakın geçmişte bilim adamları,Dünya üzerinde 2 tane batmış kıta keşfetti.

Bu kıtaların keşfi,birçok yazarın Lemurya,Mu ve Atlantis gibi efsanevi kıtaların gerçek olduğuna dair kanıtlar buldu.Keşfedilen bu kıta,Dünya tarihine olan bakış şeklimizi değiştirecek.Çoğumuz Atlantis,Mu ve Lemurya ile ilgili anlatılan,çok sayıda efsanevi şeyler duymuşuzdur.Çok sayıda efsaneye ve metine göre,Dünya uzak geçmişte kaybolan bi çok kıtaya ev sahipliği yapıyordu.Bunlardan biri,yazılı tarhiten önce Hindistan’dan Avustralya’ya kadar uzanan,çok büyük bir kara kütlesi olan Lemurya’nın kıtaları idi.Son yıllarda kıtasal kayma fikrine rağmen,su altı dünyada var olduğunu ispatlayan bi çok çalışma vardır.

Son yıllarda bilim adamları,Avustralya’nın doğusunda inanılmaz keşifler yaptı.Yaklaşık 5 milyon kilometrekareye kadar,ulaşan bir kıta ve çağlar boyunca görülmeyen bi ortamda saklanıyordu.Uzmanlar,bugün bir zamanlar güçlü olan kıtanın,sadece yüzde 5’inin görüldüğünü ve bu nedenle,araştırmacıların geçmişte kaybolan kısmını keşfetme şansını kaçırdıklarını söylüyorlar.

Amerika Jeoloji derneğinin yazdığı gazetede,”Bu aniden gerçekleşen bir keşif değil, kademeli bir gerçekleştirme; Araştırmacıların yazısı, 10 yıl kadar önce bu makaleyi yazmak için birikmiş bilgi veya güven yorumlamamıza izin vermeyeceğiz “dedi.

Ancak batık kıtaların,dünyada var olduğunu ima eden daha fazla kanıt var.Ana kara hindistan ile,Sri Lanka arasındaki bir bölgeye bakarsak,meraklı bir jeolojik oluşumun farkına varacağız.Palk Boğazın’da,Hint Okyanusunda bulunan belirli bir coğrafi alan,Hindistan’nın güneyinde Sri Lanka’yı birbirine bağlayan,ince bir toprak şeridi var.Buna ”Adam Köprüsü”denir.Adam Köprüsü,sel öncesi taşkın köprünün kalıntıları olduğuna inanılıyor.Muhtemelen bu dünyadaki ilk köprüydü.

Ayrıca,Nasa tarafından sağlanan uydu görüntülerinin,görüdüğümüz şeylerin,kısmen okyanusa batmış olan çökmüş bir köprü olabiliceğine inanılıyor.Hindistan’nın yürüttüğü Jeoloji Araştırması’nın eski direktörü olan Dr. Badrinarayanan,bu yapıyı araştırdı ve insan yapımı olduğu sonucuna vardı.Badrinarayanan ve ekibi, Adem Köprüsü’nün hizalanması boyunca 10 delik açtı.Yüzeyin yaklaşık 6 metre altında kalkerli kumtaşı, mercanlar ve kaya gibi malzemelerden oluşan bir tabaka buldu.Ekip, 4-5 metre ileride kayan geveşk bir kum tabakası keşfedince şaşkına döndü ve daha sonra bunun altında sert kaya oluşumları gördü.

Dalgıçlardan oluşan bir ekip köprüyü fiziksel olarak incelemek için okyanusun derinliklerine daldı.Gözlemledikleri kayalar,tipik bir deniz oluşumundan oluşmamıştı.Dalgıç ekibi bunların geçit yolunun iki tarafından geçmiş olduğunu tanımladı.Dr. Badrinarayanan, bu alanlarda eski taşocakçılığı yapıldığının kanıtı olduğunu belirmekte.Ekip,iki kıyıdan gelen malzemelerin, kaya yolunu oluşturmak için suyun kumlu altına yerleştirildiğine karar verdi.

CEVAP VER

*