Nisan ayından beri gökyüzünden tüm dünyaya düşen garip cisimler… Farklı bölgelerde görüntülenen esrarengiz ışıklar. Gökyüzünde neler oluyor?  Dünya’yı yeni bir şeye mi hazırlıyorlar yoksa bir ufo istilası mı başlıyor?

Cambridgeshire Stretham Kasabası İngiltere 16 Nisan akşam 20 suları

55 yaşındaki Gerry Underwood o gün rutin şekilde çalıştığı depodan evine henüz gelmişti. Gök yüzüne baktığında garip bir cismin yanarak düşmekte olduğunu hayretlerle izledi. Bu bir asteroid değildi. Üstelik izleyen günlerde bu garip cisimler ve ışıklar dünyanın başkaca bölgelerinde de defalarca gözlemlenecek ve herkesin kafasını karıştıracaktı. Kült TV’ye abone olarak araştıran insanlar topluluğunda ki yerinizi aldıysanız son günlerde gökyüzünde gözlemlenen garip cisimleri ve ışıkları araştırıyoruz.

Underwood, çarpıcı yanan nesneyi fotoğrafladı. Ayrıca 10-20 dakika boyunca çok yavaş düştüğünü de gözlemledi. Söylediğine göre açıklanamayan nesne daha sonra bir tepenin arkasında görüş açısından çıktı. Underwood’un fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından Kraliyet Astronomi Derneği Ordu nezdinde nesnenin düşmüş olabileceği bölgeyi araştırmaya başladı. Nihayetinde alan bölgede bulunan tepelerden birinde tespit edildi. Otlar ve ağaçlar yanmıştı. bölgede baris sürüklenme izleri vardı. Ayrıca ölçümler normal seviyeden daha fazla radyasyon olduğunu gösteriyordu. Nesne çapına kıyasla çok yavaş düşmüştü. Kraliyet Astronomi Derneği Genel Müdür Yardımcısı Dr. Robert Massey, “Çarşamba gecesi gökyüzünde yanarak düşen nesne benim için bir araç izidir Daha fazla kanıt olmadan nesnenin tam olarak ne olduğunu söylemek mümkün olmasa da, bunun bir göktaşı olmadığı düşüş şekli ve düştüğü yerin durumu sebebiyle kesin bir bilgidir.” Dedi. Cuma akşamıysa ABD iowa’da Des Moines Ulusal Hava Durumu Servisi facebook sayfasında 18.20 sularında Iowa ulusal parkına düşen garip bir nesnenin görüntülerini yayınladı. Nesnenin birkaç gün evvel İngiltere’de Gerry Underwood’un gözlemlediği nesneyle birçok ortak yanı bulunuyordu. Sadece boyut olarak biraz daha büyüktü. Daha sonra facebook sayfasında yaptığı ikinci açıklamada Iowa üniversitesi bünyesinde bulunan hava olayları gözlemleme kulübü öğrencilerle birlikte nesnenin düştüğü bölgede bir araştırma yapmış yanmış yıkılmış ağaçlar sürüklenme izleri ve normal oranın üzerinde radyasyon tespit edilmişti.

Bölgede bulunan kayalar ve yanan ağaçlar ayrıca topraktan örnekler alınmış analiz edilmek üzere Iowa üniversitesinin laboratuvarına teslim edilmişti. Benzer cisimler 1 gün sonra Meksika 3 gün sonrada Nijerya’da gözlemlendi. Nasa konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Görüntülenen Nesnelerin bir asteroide ait olabileceğini söyledi. Söz konusu asteroid, 52768 (1998 OR2) olarak tanımlanmaktadır ve şu anda NASA’nın Yakın Dünya Nesne Araştırmaları Merkezi (CNEOS) tarafından izlenmektedir. Ajansa göre, bu asteroit şu anda saatte 31.320 kilometre hızla hareket ediyor. Tahmini çapı 4.1 kilometredir. CNEOS,  bu dağ büyüklüğündeki asteroitin 29 Nisan 2020’de Dünya’ya yakın geçtiğini tespit etmiştir. Çok güvenli bir mesafe gibi görünse de, 1998 OR2 potansiyel olarak tehlikeli bir asteroit olarak sınıflandırılmıştır. Ve eğer asteroitin mevcut yörüngesi biraz değişiyorsa, uzaydaki yerçekimi kuvvetleri nedeniyle kolayca yön değiştirerek, Dünya’ya çarpabilir. Asteroitin büyüklüğü ve hızı göz önüne alındığında, bu uzay kayasının neden olduğu bir etki en az 50 kilometre genişliğinde bir krater oluşturacaktır. Etkinin büyük patlaması şiddetli depremlere yol açacaktır. Ayrıca dünyanın farklı yerlerindeki atmosferlere erimiş enkazların dağılması da olasıdır. Patlamadan kaynaklanan yoğun sıcaklık, yolundaki her şeyi yakıp yüzlerce kilometre yol kat edecektir. Sonunda, toz ve döküntüler gezegeni kaplayacak ve güneş ışığının nüfuz etmesini ve Dünya yüzeyine ulaşmasını engelleyecektir. Nükleer kış olarak bilinen bu olay birkaç ay sürecek ve gezegendeki çoğu türün ölümüne yol açabilir. Bahse konu asteroid dünyaya oldukça yakın bir mesafeden geçip gitti ve tehlike atlatıldı. Nasaya göre görülenler işte bu asteroidden kopan parçalardır. NASA 1998 OR2 gezegenimizin için bir tehdit olmadığını söyledi. Nasa’nın açıklaması çoğu bilim adamına göre dayanaktan yoksun. Şöyle ki Asteroid parçaları belli bir bölgeye düşer yaşanan olaydaysa Dünyanın 4 ayrı köşesinde olay ayrı ayrı gerçekleşmiş, öte yandan nesneler yer çekimine meydan okurcasına yavaş yavaş düşmüştür. Bir diğer hususta enkaz bölgeleri incelendiğinde her hangibi bir meteor parçasına rastlanmamıştır. Ayrıca bölgelerde artan radyasyon seviyesi de Nasa’nın açıklamalarını çürütür niteliktedir. Gökten düşen bu şeyler her ne ise elde daha fazla veri yok. Ancak Gök yüzünde yaşanan gizemler bununla da bitmiyor.

17 Nisan 2020 Madrid İspanya Pandemi sebebiyle evinden çıkmayan 62 yaşında ki emekli Victor Hose Balkona çıkar. Saatler 23.30’u gösterdiğinde gökyüzünde garip bir şey fark eder ve görüntülemeye başlar. Gök yüzünde garip mavi bir ışık bulutların arasında öylece durmaktadır. Bu durum 7 dakika kadar sürer. Sonrasında iz bırakmadan kaybolur. Victor’un torunu dedesinin çektiği görüntüleri sosyal medyaya yükler. Ardından bu garip ışıkların dünyanın pek çok farklı bölgesinde görüldüğü ortaya çıkar. 1 Nisan’da Queens, New York ilçesinde kaydedilen bir başka video, Madrid’deki ışıklarla tam olarak aynı gibi görünüyor. Videoyu yükleyen kişi videonun “paranormal bir şey” olup olmadığını izleyicilere sordu, ancak kimse videoyu  açıklayamadı. mayıs ayında, bir Reddit kullanıcısı Pennsylvania, Amerika’da garip mavi ışığın üç yeni görüntüsünü  yükledi. Ancak kendisinden izin alamadığım için bu görüntüleri videoya ekleyemedim.

Ayrıca ışıkların görülmesinden yaklaşık 2 hafta önce Pennsylvania’da gece yarısı garip metalik bir ses duyulmuştur. Bu ışıklar ortaya çıkmadan evvelde aynı metalik ses duyulmaktadır. Daha sonra, başka bir Redditor, Batı Avustralya’da gökyüzünde yüzen noktalarla çevrili mavi bir ışığın fotoğrafını yayınladı. Ve en şok edici manzaralardan biri 15 Mayıs 2020’de İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşti. Tanıklara göre, gök gürültülü fırtına sırasında gökyüzünde garip mavi bir ışık olarak başlayan şey, yavaş yavaş devasa metalik bir gemiye dönüştü. 18 Mayısta aynı ışıklar Nijeryada belirdi ve tam 10 dakika boyunca binlerce kişi tarafından gözlemlendi. Şimdiye kadar hiç kimse gökyüzündeki bu garip ışıklar için mantıklı ve rasyonel bir açıklama yapamadı. Geçmişte, bu manzaralar gece kulüplerinde gösteri amacıyla kullanılan lazerlere atfediliyordu. Ancak, pandemi sebebiyle dünyadaki çoğu ülkede sıkı bir şekilde gece hayatı gibi sosyal aktiviteleri yasakladı, bu sebeplede bu olasılık imkansız. Bazıları bunun piezoelektrik etki nedeniyle tamamen doğal bir fenomen olduğunu söyledi. Dünya’nın kabuğundaki büyük kuvars kristal levhalar belirli bir açıda sıkıştırılırsa, büyük bir elektrik alanının gökyüzünde bir aurora’nın yerel eşdeğerini üretmesine neden olur ve genellikle büyük bir depremden önce ortaya çıkar. Ancak bilim insanları bu görüşe katılmadıklarıdır. Gökyüzündeki gizemli mavi ışıkların kesinlikle bir uzaylı istilasının kanıtı olduğunu öne sürenler de vardır. Ufo teorisyenleri, Bir sonraki adımın, gemileri büyük şehirlerin üzerine konumlandırmak olacağını söylüyor. Uluslararası Uzay İstasyonundan çekilen bir videoda ise, başka bir kanıt bulundu. Komplo teorisyenlerinin bir kısmına göre de bu olay sahte uzaylı istilasının başlangıcı. Her şeyin Blue Beam Projesi ile ilgili olduğunu düşünüyorlar, NASA ve Birleşmiş Milletler dev bir hologram kullanarak tek bir din ve Yeni Dünya Düzeni yerleştirmeyi planlıyor. Ve gerçek şu ki, dünyanın şu anki konjönktürü Blue Beam Projesi ile birçok yönden örtüşüyor:  pandemi, gökyüzünde garip ışıklar ve Papa Francis’in sözde hologramı olması. Tanımlanamayan nesnelerin gökyüzünden düşmesi. Gökyüzündeki bu garip ışıklar Şu ana kadar  Brezilya, Slovakya, ABD’ İspanya, Nijerya, Meksika, Arjantin ve İsrailde göründü. İleride bu ışıklar Türkiye’de de görünür mü bilinmez. Ancak görüntülendiği takdirde bu kayıtları sizlerle instagram hesabımdan paylaşacağım. İnstagramdan arkadaşım olarak haberdar olabilirsiniz.   

 

CEVAP VER

*