Bushcraft Okulu olarak, 10 Eylül 2019 tarihinde daha önceden de ilgi duyduğumuz, işin üstadı olan blogları ve instagram kullanıcılarını takip ettiğimiz bushcraft, survival ve kampçılık konuları üzerinde iletişim, bilgisayar ve internet teknolojilerini kullanarak, insanlara bu konularda en iyisini sunabileceğimiz bir elektronik dergi olmak amacı ile bir ekip tarafından kurulduk.

Adresimiz: https://bushcraftokulu.com

Bushcraft

Sitemiz kurucularından Egemen İzmir’li bir yazısında şöyle tanımlar: “Bushcraft, aslında insanların asırlar boyu doğada hayatlarını idame ettirme durumunun, günümüzde spor branşı olarak uygulanmasıdır.” Bushcraft bu tanıma sığacak kadar basit bir branş yada doğa olayı değildir. Bushcraft okulu olarak Bushcraft konusunda artan ilgiye bağlı olarak blog sayfamızda hem gezi hem kamp hem de sağlık konularında bilgili ve yararlı makaleler üretmeye başladık ve devam ediyoruz. Bushcraft konusunda yararlı makaleler üretip sizlerde bizlere ulaştırabilir, blog sayfamızda yayınlayabiliriz. Bunun yanında YouTube ve instagram sayfalarımızdan da düzenli olarak güncellemeler paylaşmaktayız Bushcraft üstüne.

Survival (Hayatta Kalma)

Sözlük anlamı olarak “Survival” Hayatta Kalma, Hayatı İdame Ettirebilme anlamlarına gelir. Planlanmamış, ani gelişen bir senaryo içerisinde becerilerin kullanılarak olumsuzluklardan kurtulup hayatı devam ettirebilme prensibine dayanır. Bu disiplin ülkemizde yaygın olmamakla birlikte son dönemlerde popüler olmaya başlamıştır.

Bushcraft ve Survival (Hayatta Kalma) Arasındaki Farklar

Bushcraft, planlı, istenilen zamanda, istenilen yerde, istenilen sürede aktiviteler içerirken survival (hayatta kalma) ise plansızdır, ne zaman geleceği, hangi şartlarda karşılaşılacağı belirli değildir, yaşanan olumsuz durumdan en kısa sürede kurtulmak esastır.

Siz değerli kullanıcılar ile temel ve ileri düzey bushcraft eğitim materyallerini Türkçe olarak sunmaya çalıştığımız sitemizde her daim görüşmek üzere. Sevgi ve saygı ile kalın.

Kaynaklar

  1. https://www.bushcraftokulu.com/bushcraft-okulu-hakkimizda/
  2. https://www.bushcraftokulu.com/kuksa-hakkinda/

CEVAP VER

*