Güne sinirli başladım. Benzincide yolumu kapatan taksiciyle kavga ettim. Yolda biriyle kapıştım, minicik arabama bakmadan, altındaki cip ile bana kafa tuttu salak.

tumblr_mq0gb6edku1qd65fko1_500-202

Sonra trafik iğrençleşti huzur evinin önünden geçerken içeridekilere el salladım. Onlar bana bakmadı bile. Her gidişimde bahçede bana para ver kızım ne olur, diye poposunu yırtan teyze de yoktu. Nasıl olacaktı ki duvarın diğer tarafındaydım bu sefer, üstelik hareket halindeydim. Yine baktım kimse bir şey demedi. Kırmızı ışıkta yanımda duran arabanın içini süzdüm, çocuk yakışıklı yanında bir paspal, hep öyle olmaz mı zaten?

İşe geldim yöneticilerden biri her zamanki gibi erken gelmiş. Adam sanırım burada uyuyor. Eve gitmiyor, çocuklarıyla vakit geçirmiyor, karısıyla birlikte olmuyor, yemiyor, içmiyor, pırt yapmıyor. Yok kesin burada yaşıyor bu adam ne zaman gelsem burada. “Günaydın” dedim sesi çıkmadı. “Muşmula suratlı” dedim içimden. İçimden tabii ne sandınız? Yüzüne söylesem (yani bu kadar cesaretim olsa) “bok suratlı” derdim. Hızımı alamazdım sonra. “Neye sinirlendin bücür? Karın yine vermedi mi sana ondan mı bu surat?” derdim. Belki daha da ileri gider…

images

Neyse yahu dersem bir gün alır çantamı çıkarım ne var bunda? Sonra yan masadaki iş arkadaşım geldi. Karşımda oturan dün işten ayrıldı o yüzden orası boş. Neyse ona da günaydın dedim tabii, başı kel değil sonuçta. Ağzının içinde bir şeyler geveledi. Genelde günaydınlarıma, günaydın ile cevap şekli böyledir. Neyse ki saat 09:00 da işbaşı yapan çaprazımdaki sevimli kız arkadaşım gelir ve kocaman bir günaydın der, keyfim yerine gelir diye düşünüyorum. Bu arada saat 09:20 ama o hala gelmedi. Rahat kadın vesselam diyordum ki; İşte tam şu an kapıdan girdi.

Gülen yüz ile günaydııın dedi. Oh be hala gülebilen birileri var. Eh bu da iyi bir şey tabii. Ya şirketin % 2 si de somurtkan olsaydı. Polyanna’yı becermişler, götü kurtardık demiş. Benimki de o hesap oldu kabul… Tamam, ben bugün normal değilim…

banner

CEVAP VER

*