9 Nisan 1897’de Tanımlanamayan bir uçan cisim, Dallas’ın hemen dışındaki Aurora kasabasında hızla irtifa kaybederek düştü.

Bu olay yerel halk tarafından da gözlemlendi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kuzey Teksas’da bulunan Aurora kasabası, birçokları tarafından zamanın durduğu görülmeyen bir yer olarak düşünülüyor. Kasabaya en yakın şehir olan Dallas’a, Kuzeybatı istikametinde kuş uçuşu mesafe ile 30Km’dir. Kasabadaki en büyük iş, nadiren açık olan bir servis istasyonudur. Bununla birlikte, her yaz, çok sayıda Amerika’nın kuzey kesimlerinden gelen insanları ağırlar. Bu turistler öyle deniz, kumsal, eğlence için değil 10 yıllar önce burada düşen uçan daire’nin kalıntılarını ve hatta varsa uzaylı kalıntılarını bulma çabası içindedirler. Nitekim geçen onca zamana rağmen uzay gemisinin düştüğü yerde radyasyona bağlı olarak bitki yetişmemektedir. Yıllar önce yaşanan bu kazada söylenenlere göre Ufo son derece alçak bir irtifa ile ateşler saçarak kasabanın yaklaşın 2 km doğusuna çakılmıştır.

1897’de kasaba sakinleri gökyüzünde garip bir nesnenin görüldüğünü ihbar ettiler. Aynı zamanda Teksas’taki insanlar, aşırı düşük irtifada uçan, garip ışıklar yayan puro gibi şekillendirilmiş bir UFO gördüklerini söyledi. Kaza yerine giden meraklı kasaba sakinlerinin arasından 3 kişi enkazdan bir uzaylı cesedi çıkartarak götürmüş ve meçhul bir yere gömmüşlerdir. Bir süre sonra yetkililer gelip enkazı kaldırmış. Ancak kasaba sakinlerinin pilotun cesedini gömdükleri yeri öğrenememişlerdir. Daha sonra bu 3 kişi radyasyona bağlı sebeplerlen ölmüştür. O zamandan bu yana, UFO araştırmacılarının birçoğu, cesedi veya kalıntıları bulmak için Aurora’ya geldi. Komşu bir şehirden bir gazete yayımladığı bir haberde görgü tanıklarının ifadelerinden yola çıkarak 1897 Aurora, Texas ta yaşanan uçan daire kazasını kapsamlı şekilde anlatmıştır. Tuhaf olay, Dallas gazetesi için gazeteci F.E. Hayden tarafından haber yapıldı gazeteci yaptığı habere kaynak olarak Resmi bir rapor ve T.J. kod adlı bir Aurora sakinini gösterdi. Rapor, çarpışmanın birçok tanık tarafından gözlemlendiğini ve doğrulandığını belirtiyordu. Hayden, nesnenin yere çakılmadan evvel emekli bir yargıç olan Proctor’un çiftliğinin çatısına temas ettiğini yazdı. Ayrıca Teksaslı bir hakim olan ve raporu kabul eden J. Weems, patlamanın kasabayı gün ışığı gibi aydınlattığını ve enkazın üç dönüm büyüklüğünde bir araziye yayıldığını Ayrıca UFO mürettebatının cesedinin çıkartıldığını söyleyerek görgü tanıklarının ayrı ayrı verdikleri ifadelerle varlığın vücut şeklinin belirgin şekilde tarif edildiğini söyledi. Vücut küçük ve ince idi. Söylentilere göre 3 kasaba sakini cesedi kasaba mezarlığına gömdü. Ayrıca bir mezar taşı yaptı ve ayırt etmek ve hatırlamak için puro şekilli bir obje kazındı.

Aurora halkı şu anda bu hikayenin gerçekleşmiş olduğunu düşünüyor ancak orada yabancı bir varlığın gömüldüğünün doğru olup olmadığı sorulduğunda tereddüt ediyor. Bununla beraber şüpheciler Köyün merkezinde düşen şeyin basitçe bir göktaşı olduğunu tüm olup bitenleride Weems ile Hayden’in kurguladığı bir fantezi olduğunu düşünüyorlar. Fakat bunlara cevap 90larda olayın tek yaşayan tanığı olan Charles Stevenstan gelmiş Stevens O zamanlar çocuk olmasına rağmen taşla gemiyi ayırt edebileceğini söylemiş ve Yargıç Proctor’un arazisinde olan bir şeyi gördüğünü iddia ederek. “Kasabalılar 1 ceset çıkarttıktan sonra enkaz kaldırmaya gelen yetkililerin iki ya da üç ceset daha bulduklarını biliyorum.” Demiştir. Kasabada ki pek çok turistik dükkanda uzaylı kemiği görünümü verilmiş kolyeler ve çok çeşitli eşyalar gelenlere bir hatıra olması amacıyla dükkanları süslüyor. Olay üzerinden 100 yılı aşgın zaman geçmiş olmasına rağmen Kazadan beri bölgede binlerce ufo olayı raporlara geçmiştir. Kasabadaki herkes dünya dışı yaşam ve ufo fenomenine adeta bir kült gibi inanıyor. Hatta dünyanın ilk uzaylı tarikatide 1990’larda Aurora’da kuruldu. Bölgeye sık sık gelip mezarı ve taşı arayan turistlere göre ise mezar taşı yıllar evvel mezar bulunmasın diye birileri tarafından çalındı. İlginç bir şekilde, 2 Aralık 2005’te UFO Dosyaları, ilk olarak, “Texas Roswell” başlıklı bu olayla ilgili bir bölümü yayınladı. MUFON (Amerikan Ufo Araştırmaları Merkezi) gizemli davayı yeniden gündeme getirdi. MUFON araştırmacıları, metal dedektöründen alınan okumaların yanı sıra, değişik türden bir uçan daireye sahip olduğunu gösteren mezar işaretleri ortaya çıkardı. Araştırmacılar sonunda kapsamlı bir araştırma yapmak için izin istedi, ancak mezarlık derneği izin vermedi. MUFON’un yaptığı yüzeysel araştırma ve bulduğu yeni bulgulardan sonra, mezar işaretleri gizemli bir şekilde mezarlıktan kayboldu.

CEVAP VER

*