Genel bir tabirle, astral seyahat ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesidir yani beşinci boyut. Bu geçiş sırasında bilinç açıktır ve ayrılan ruh bilinçte izlerini taşır.

Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmakla beraber bir çok örnekle de karşılaşılmıştır. Bu durum uyku sırasında, beş dakika veya iki saat arasında olmaktadır. Bu konu hakkında en çok araştırmayı Robert Monroe adlı bir yazar yapmıştır. Halen devam eden bu araştırma Amerika Birleşik Devletleri’nde Monroe Enstitüsü adıyla bilinen bir kurumda devam etmektedir. Uyku sırasında olan bu durum ya aşırı stres dolu bir günün uykusunda ya da çok gevşek olunan uyku sırasında olmaktadır. İddalara göre ruh tam uykuya dalma esnasında vücudun göbek kısmından ayrılmaya başlar. Bu esnada kalp atışları yükselir, ruh geride kalan bedenini gördüğü zaman heycanlanır ve astral seyahat tam gerçekleşmeden geri uyanılır. Bazı durumlarda da ruhun ayrıldığı hissedilemez ve rüya şeklinde düşme yada uçma gibi fiziksel eylemlerle geri uyanılır. Yani astral seyahat, ya gerçek boyutta ya da rüya boyutunda gerçekleşebilir. Her insanda olmayan bu durumun pek çok örnekleri vardır. Bu örneklerin bir tanesine bakacak olursak;

– New York da yaşayan Adam Skylar gireceği sınavdan bir gün önce uykusunda sınav sorularının bulunduğu odaya girdiğini iddaa etmiş, hatta soruları söylemiş kimse inanmamış. Sınav sonrası çıkan sorular görülünce bu durum çok dikkat çekmiş. Astral seyahat konusunda savaş teknikleri geliştirdiği uzun yılla iddia edilen Amerika Birleşik Devletleri astral seyehat yapma konusunda teknikler geliştirmeye çalıştığı gizliliği kaldırılan CIA belgelerinde gün yüzüne çıkmıştır. Bilim henüz evrende ki bir çok olguyu kavrayıp açıklayamadığı için bu konu da binlerce yıldır süre gelen kadim bilgiler şu an için en doğru kaynaklardır. Bu durum tüm kadim öğretilerin ortak mütabakat sağladıkları ender konulardan bir tanesidir. Astral Seyahat yani bir diğer adıyla beden dışı deneyim Okült, Gnostik ve mistik öğretilerde ayrıca bir çok dinde de önemli bir yer tutmaktadır. Ancak astral seyahati anlayabilmemiz için öncelikle dünyanın gerçekte nasıl bir yer olduğunu anlamamız gerekmektedir.

Bizler Etrafımızda ki dünyayı Görmek, duymak, koklamak, tatmak ve hissetmek diye adlandırdığımız 5 duyu ile 4 boyutlu olarak algılarız. Algı seviyemiz bununla sınırlı olduğu için dünyayı da bu kadar zannederiz. Oysa gerçek çok farklıdır bu algı yeteneklerimizin hepsi aslında sanaldır. Örneğin dünyada yaşayan hiç bir insan ışık görmemiştir. En önemli duyu şekillerimizden birisi olan görme yetisi gözün bakmakta olduğu nesnenin kırdığı ışığı elektronlar vasıtasıyla beynimizin arkasında bulunan 1.5 cm lik bir alana ilettiği sinyaller neticesinde bu karanlık ve asla ışık almayan yerde oluşturduğu algıdan ve otomatik yorumlamasından ibarettir. İşte diğer duyularımızda aynı şekilde beynimizin diğer organlardan aldığı elektrik dalgalarını yorumlamasının neticesinde otomatik olarak bize deneyimlettiği şeylerdir. Günümüzde gelişen teknoloji ile pek çok üniversite’de yapılan sayısız deneyde beynimizin duyu organları ile bağlantısı kesilerek yapay elektrik sinyalleri gönderilmesi ve aslında gerçekte olmayan nesnelerin beynimizce varmış gibi algılanması sağlanmaktadır.

Bir başka açıdan bakacak olursak basit şekilde bilim maddenin varlığını ispat edememektedir. Hatta bu durum sprituelistlerce aslında tamamen gerçek dışı sanal bir hayat sürdüğümüz şeklinde tanımlanmaktadır. Ayrıca bu konuda Matrix teorisi adı altında çok kapsamlı bir de tez bulunmaktadır. Maddesel varlığın tartışmalı olduğu gerçeğini binlerce yıl öncesinden kavrayan öğretiler 5. Boyut diye adlandırdığımız gerçekteyse var olduğumuz dünyada olan ancak bizim algılayamadığımız bu boyuta geçmek için astral seyahat tekniklerini geliştirdiler. Vücudumuzun işleyişi ve günlük yaşantımızın kontrolü bilinç, zeka, akıl şeklinde sıraladığımız bir tür oto kontrol mekanizması sayesinde gerçekleşmektedir. Zeka ile akıl beynimizin fiziksel boyutta kullandığı bir yetenekken bilinç ise ruhsal hafızamızdır. İnsan ruhu da dahil tüm dalga beden varlıklar organik bir beyne sahip değillerdir. Yani Cinlerde Ruhlarda İfritlerde ve diğer tüm enerji varlıklarda zeka veya akıl bulunmaz bunun yerine bilinç barındırmaktadırlar. İnsanlar öldüklerin de beyinleri çürüyüp zeka ve akılları yok olduğunda bile ruhumuz ölümsüz olduğu için ruhsal hafızlarımız kaybolmamakta ve yaşamış olduğumuz hayatı hatırlayabilmektedir.

Astral seyahat 1 dakika ile 2 saatlik bir zaman dilimi zarfında vuku bulmaktadır. Çoğu kişi istemsizce de olsa hayatında birkaç defa bu deneyimi yaşamaktadır. Fakat bilerek ve isteyerek astral seyahat yapmakta elbette ki mümkündür. Burada önemli olan nokta çok çalışmak tecrübe kazanmak ve ruhsal boyutta karşılaşacağımız şeylere kendimizi hazırlamaktır. Nasıl ki insan ilk dünyaya geldiğin de emekleyerek yürümeyi öğreniyorsa işte bedensiz şekil de ruhumuzla yaşamakta bu şekilde yavaş yavaş tecrübe ile öğrenilmektedir. Ayrıca 5. Boyutta rahat şekil de dilediğiniz gibi hareket edebilmek için ruhsal enerjinizin de güçlü olması gerekmektedir. Nitekim diğer ruhani varlılar özellikle de cinler ve ifritler bedenini henüz terk etmiş tecrübesiz bir ruhtan beslenmek isteyerek musallat olabilmektedirler. İsteyerek astral seyahat yapabilmek için Lpd gibi bazı sayko delik kimyasal maddeler kullanılırken kadim öğretilerde çeşitli iksirler ve karışımlarda kullanılmaktadır. Bu İksirlerden en etkini masonlarca halen kullanılan mannadır. Öte yandan her han gibi bir madde kullanmaksızın da beden dışı deneyim için hali hazırda internette pek çok teknik bulunmaktaysa da bunlar ya eksiktir yahutta ancak ruhsal enerjisi yüksek ve bu konuda tecrübe sahibi olan kişilerin becerebileceği tekniklerdir ve odaklanıp konsantre olmayı temel almaktadır.

Benim sizlere öğreteceğim teknikse çok daha yalın ve kolaydır. Ancak çalışmaya başlamadan önce özel bir diyet yapılmalıdır. Et, süt peynir yumurta gibi hayvansal gıdaları 1 ay boyunca tüketmeyin. Yediğiniz her yemekte mutlaka fesleğen kullanın mümkünse organik ve kurutulmamış. Diyetin 20. Gününden itibaren çalışmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gereken bizler henüz anne karnındayken ruh bedene göbek deliğinden girer ölüm dışında ruhun bedenden ayrılması da yine aynı şekilde göbek deliğinden gerçekleşmektedir. Bazı özel kristaller ruhun bedenden ayrılması esnasında ruhsal enerjiyi yükseltmektedir bu taşların listesini web sayfamızda yayınladım. Bu taşlardan edinerek çalışmaya başlayacağınız gün yatmadan önce ipek bir kuşakla göbeğinizin üzerine gelecek şekil de sarın. Çalışmaya başlamadan 1 gün evvel kesinlikle uyumayın. Odada ki tüm elektrikli aletlerin fişini çekin kapalı dahi olsalar tüm elektrikli aletler fişleri takılı olduğu sürece bir enerji yayarlar. Kendinize analog bir çalar saat, büyükçe bir mum ve tütsü edinin. Arzu ederseniz uyku ilacı da kullanabilirsiniz gün battığında odanıza çekilin saati uykuya dalmanızdan sonra ki 2. Saatte uyanacağınız şekilde kurun. Hani bazen istemsizce uykudan uyanırsınız su içmek veya başka bir ihtiyacınızı gidermek istersiniz fakat uykunuz o kadar ağırdır ki su içmeye gitmek için kalktığınızı zannederiz her şey çok gerçekçidir koridorda yürümektesinizdir fakat aslında halen uyumaya devam etmekte olduğunuzu ancak ertesi sabah kalktığınız da anlarsınız. İşte yapmak istediğimiz şey tam da bu.

Çok kısa bir andır bu yaşanan sonra uykunuzun ağırlığına dayanamayıp rem evresine geri dönersiniz. İşte bu anı yakalamak için tam uykuya dalacağımız esnada kendinizi tekrar tekrar uyandıracak şekilde her uyanışınız da saati ayarlayın ve o an geldiğinde uykuya direnin ve gerek su gerekse başka bir ihtiyaç peşinde dolaşmaya devam edin. Birkaç defa bunu başardıktan sonra artık daha kolay şekilde astral yolculuk deneyimlemeye başlayacaksınız. Ancak gördüklerinizi ilk başlarda çok fazla hatırlamayacaksınız. Kendinize bir astral günlüğü edinin her defasında neyi ne kadar hatırlayabiliyorsanız tarihleriyle beraber buraya not edin. Bu denemeleri ne kadar sık yaparsanız 5. Boyutta hareket kabileyetiniz ve farkındalığınız o denli fazla artacak ve siz çalışmaya devam ettikçe astral seyahatte kalma sürenizde uzayacaktır. İyi bir astral seyyah olabilmeniz için ortalama 1 sene boyunca haftada 2 gün çalışmanız gereklidir. İlerleyen zamanlarda artık kontrol 5. Boyutta tamamen sizin eliniz de olacak ve gördüğünüz her şeyi net şekil de hatırlamaya başlayacaksınız. İnternette bahsedilen diğer tekniklerin de gerçek şekillerini ara sıra instagram hesabımdan paylaşmaktayım bu bağlamda konuya ilgi duyan arkadaşlar da Kült TV instagram hesabını takip ederek ekstradan bilgi edinebilirler.

CEVAP VER

*