Fema kısaltmasıyla bildiğimiz Amerikan federal acil durum yönetim ajansı 2008 li yıllara kadar deprem, yangın, sel ve fırtına gibi afetlere karşı insanların neler yapması gerektiği konusunda toplumu bilinçlendirme amacı ile kurulmuş düşük bütçeli alelade bir devlet kurumuyken bir anda bambaşka bir kisveye bürünmüş, olağan üstü yetkilerle donatılmış bütçesi Amerikan senatosunun örtülü ödeneğine bağlanmış ve silahlı personel bulundurma ve yetiştirme iznine kavuşmuştur.

Bununla beraber ardı arkası kesilmeyen komplo teorileri başlamıştır. 2010 Senesine gelindiğindeyse fema birleşmiş milletler bünyesinde bir ofis kurmuş ve farklı ülkelerde pek çok yan kuruluşa sahip olmuştu. Ülkemizde yayın yapan oda tv bu durumu dünyadaki diğerlerinden pekte farklı olmayan kendi komplo teorisini de katarak yakın bir tarihte manşetten emperyalistlerin planladıkları küresel kaosa sadece bir adım kaldı. Amerika’da milyonlarca muhalif insanın kapatılacağı toplama kamplarının benzerleri Türkiye’de de yapılıyor… Şeklinde duyurmuştu. 11 Eylül, hem Amerika Birleşik Devletleri hem de dünya için yeni bir dönemin kilometre taşı oldu. soğuk savaş sonrası yeni bir “öteki”, yeni bir “ortak düşman” arayan dünyanın karşısına “islamcı terör örgütleri” konuldu. Amerika, kendi vatandaşlarının ve dünyanın tehdit algılamasında yaşanan boşluğu, terör ve kitle imha silahları ile doldurdu. 11 eylül yeni düzen için hızlandırıcı bir etki oldu. bir el, Amerika’nın 21. yüzyıl projesini başlattı. Bu dönüşüm ile Amerika Birleşik Devletleri içeride ve dışarıda daha sıkı, baskıcı, hatta faşizan bir tutuma yöneldi. İşte fema’daki (federal acil yönetim ajansı) değişim de bunun bir göstergesi. Olası bir savaş durumu tehdidine karşı inanılmaz ve korkutucu yetkilerle donatılan fema, bir süredir yeniden yapılanıyor. Homeland security adlı yasa ile ülkedeki olağanüstü hal durumunu değiştiren yeni bir sistem kuruluyor. Ve fema da bu sistemin tam ortasında. 11 Eylül sonrası sürekli, bir terörist saldırının korkusuyla yaşatılan Amerika’lılar için fema, “terörizmle savaşın” içine çekiliyor. Fema, kazandığı yeni yetkilerle birlikte, milli güvenlik tehlikeye girdiğinde seçimsiz olarak hükümeti ve tüm yönetimi devralacak kurumdur. Amerika Birleşik Devletlerin’de bir eyalette olağanüstü bir durum oluştuğunda başkan’ın onayı olmadan bir vali, olağanüstü hal ilan edemiyor. Fema, ancak başkan’ın ilanı ile devreye giriyor.

Bu noktadan sonra, fema’nın başkan’ı dahi aşarak karar alma yetkisi var. yenilenen sıkıyönetim yasası ile bu tür durumlarda askerin daha etkin olduğu bir sistemin önü açılıyor. Sivil ile asker birbirine yaklaştırılıyor. Amerika’da duyarlı insanların sorduğu soru ise şu: peki böyle büyük bir yetkiyle donatılmış kurum olağanüstü hali nasıl yönetecek? Çünkü böyle büyük bir yetkiyi kullanması hangi kurum olursa olsun çok zordur. Ama durun! yetkiler ve olanaklar bunlarla bitmiyor. Fema devreye girdiği anda, kanunları askıya alabilme, insanları göç ettirebilme, gerekçesiz olarak gözaltına alma ve tutuklayabilme gibi inanılmaz yetkilere de sahip. Bunlara rağmen Fema en çok kampları ile biliniyor. Fema’nın Amerika çapında 800’e yakın toplama kampı var. Bunlara kimi kaynaklar “konsantrasyon kampı” da diyor. Bir teoriye göre ülke içi ve dışından getirilecek insanlar için hazırlanan kamplar hepsi mahkum kabul etmeye hazır bir şekilde tutuluyor. Amerika Birleşik Devletlerin’de dolup taşan hapishanelere rağmen, bu gizli ve çok özel cezaevi benzeri yerler boş tutuluyor. Ve Fema dünyanın hemen her ülkesinde –ki buna ülkemizde dahil aynı özelliklerde yeni kamplar kuruyor. Şu anda kamplar boş ama düzenli olarak çalışan muhafızları var. Yani her an hazır! En büyükleri ise, Alabama, Arkansas, California, Georgia, Hawai, Illinois, Indiana, Luisiana, Mississipi, Nevada ve Washington’da. Bir çok eyalette de hazır bekletilen kamplar olduğu söyleniyor. Bu kamplar ortalama 20 bin kişiyi barındıracak kapasitede. Ayrı hatlarla uzatılan demiryolları bu kampların içine giriyor. Çok özel tasarlanmış taşıyıcı vagonlar hazır bekletiliyor. Bazı teorisyenler bu durumu Nazi Almanya’sındaki toplama kamplarına benzetiyor. Dünyada islamcı kesimlere yakın kaynaklar ise buraların müslümanlar tarafından doldurulacağı teorisini ortaya atıyor. Fema’yı düzenleyen olağanüstü durum ve sıkıyönetim kanunlarındaki ilgili “yürütme emirleri” ise çok garip.. 11002 numaralı yürütme emrine göre, iletişim araçlarına el konulabilir, sivillerden işçi taburları oluşturulabilir, bütün kişiler için bir milli kayıt oluşturulabilir. 11490 numaralı yürütme emrine göre ise fema, bütün eyaletleri ve federal yönetimi ele alabilir, anayasayı rafa kaldırabilir. Ayrıca fema sivil halktan mesleklerine göre bazı kişilere kısa süreli eğitimler vererek özel cihazlar dağıtıyor ve bu cihazlardan çağrı almaları halinde ailelerini dahi bırakarak derhal bağlı bulunduğu kampa gelmelerini içeren bir sözleşme imzalatıyor.

Amerika Birleşik Devletlerin’deki büyük medya kuruluşları bu konuya hiç mi hiç girmiyor. Kamplara ilişkin yazılanlar hemen yalanlanıyor, ilgili internet sayfaları derhal kapatılıyor. Fema’nın gizli kampları kadar başka gizli merkezleri de olduğu gelen bilgiler arasında. Buradaki çok gizli birimlerde görevli çalışanların gömlek ve yakalarının üstünde kızılhaç ve çarmıh işaretlerinin yer aldığı iddia ediliyor. Bu ise akıllara Amerika Birleşik Devletlerin’de yükselen evanjelist-kabalist cemaatin etkinliğini getiriyor. Bu cemaattin illuminati marifeti ile kurulduğu sürekli konuşulan konulardan birisi. Rusya’da yakın tarihte tamamen bağımsız aynı tarzda kamplar kurmaya başladı. Sayıları her geçen gün artan kamplar Rusya dışında eski Sovyet ülkelerinde’de Rus iş adamları vasıtası ile satın alınan gözlerden uzak ormanlık alanlarda inşaa ediliyor. Kamplarla ilgili her gün daha fazla dayanaksız teori ortaya atılmaktayken Deep webde bir hacker tarafından yayınlanan femanın eylem planı ile yapbozun tüm parçaları bir anda yerine oturdu. Hepinizin bildiği üzere Obama’nın başkanlığının son dönemlerinde Rus hackerler bazı Amerikan devlet kurumlarının sistemlerine sızmış ve bu durum iki ülke arasında büyükelçi çekmeye varana kadar artan bir kriz başlatmıştı. İşte femada bu hackerlerden nasibini alan Amerikan kurumları arasındaydı. Dünya nüfusunun endişe verici artışı ve kaynakların hızla tükenmesi ile ilgili raporlar resmi gayri resmi her kurum tarafından yayınlanmaktadır. Amerika’da bulunan gizemli kıyamet taşları nüfusun azaltılması konusunda kapsamlı şekilde bilgiler sunmaktadır. Şu anda ekranın üzerinde çıkan bildirime tıklayarak bu konu hakkında hazırlamış olduğum videoyu izleyebilirsiniz. Yine hepinizin hatırlayacağı İlluminati oyun kartlarıda nüfusun azaltılmasına yönelik küresel çapta bir elektrik kesintisi veya yapay zombi virüsünü işaret etmekteydi.

Fema kampları eylem planı dikkatli şekilde incelendiğinde gerek mimari gerekse donanımsal olarak içinde birilerine hapsetmek için değil dışarıdan içeriye bir şey girmesini engellemek için inşaa edildiği net şekilde anlaşılmaktadır. Herşeyden önce kamplar tek tip bir mimari ile sadece yer altı tatlı su kaynakları olan yerlerin üzerine inşaa ediliyor. Solar enerji jeneratörleri olan kamplar enerji ihtiyaçlarını kendileri karşılıyor. Her kampta tarım yapmaya elverişli alanlar ve içleri boş seralar var. Yatakhanelerde belirli bir hiyerarşiye göre 5 kademeli olarak organize edilmiş durumda. Her kampta yüksek miktarda dayanıklı gıda stoğu, helikopter pisti, yakıt ve silah stokları dikkat çekiyor. Bazı kampların altında ise uydulara erişim imkanı olan yüksek teknoloji ürünü komuta merkezleri mevcut. Yine bazı kamplarda gelişmiş teknolojilere sahip araştırma merkezleri ve sağlık üniteleri bulunuyor. Büyük ve küçük baş hayvanlar için ayrılmış ahırlarıyla, metal, ahşap ve tamir atölyeleri, tarım alanları, kumaş üretim tesisi ve buna benzer daha pek çok yapısıyla buralar içerisinde ki nüfusa dışarıdan bir şeye ihtiyaç duymaksızın güven içerisin de hayatlarını idame ettirme şansı sunabilecek tesisler olarak hazırlanmıştır. Kampların silahlı personeline verilen eğitimler tamamen dışarıdan gelebilecek bir saldırıya karşı hazırlanmış eğitimler. Yani içeriden dışarıya kaçacak sözüm ona mahkumları engellemeye yönelik hiçbir özel tedbir yok. Komplo teorisyenlerinin ağzına dolanan dayanaksız muhalifler için hapisane söylemi ise Küresel bir elektrik kesintisi veya yapay bir zombi kıyameti ile korku ve kaos içerisinde hızla dünyanın nüfusu azalırken ihtiyaç duyulan insanları yeni dünyaya güven içerisinde ulaştıracak bu kampların gerçek işlevini örtbas etmek için Yine o gizli el tarafından oluşturulan algıdan başka bir şey değil. Tüm dünyada yapımı hızla süren ve tamamlanmak üzere olan bu kampların dışarıda ki kaostan seçilmiş insanları korumak için inşaa edildikleri gün gibi ortada.

2 YORUMLAR

  1. Türkiye’de de inşa ediliyor deniyor ama ne görsel ne yer söylenmiyor.ABD’de de ise birçoğunun yeri belli bu olay ABD’de de gerçekse de Türkiye’de doğru olduğunu düşünmüyorum.(cevap gelirse sevinirim.)

  2. Görsel olarak bir bilgim yok fakat İzmir çiğlide bir kamp olduğunu okumuştum. Ayrıca Gazi Antep Kayseri Diyarbakır gibi iller de yapımına devam edilen kamplar varmış.

CEVAP VER

*