Araştırmacılar, tarihi yeniden yazabilecek 2000 yıllık metal kitapların orijinalliğini doğruladılar.

metalkitap

Bir kaç yıl önce Ürdün’de bulunan ve uzmanlara göre yazım tarihleri ispatlanırsa geçmişi değiştirebilecek 70 metalik kitabın keşfi dünya da yankı uyandırmıştı. Şimdi, bir grup bilimadamı, şahane ve beklenmedik bir sonuca vararak orijinalliklerini ve kökenlerini teyit etmek için çeşitli çalışmalar yapıp başarılı sonuçlar elde ettiler. Bilim adamları içeriği analiz ettikten sonra tabletlerin İsa’nın bakanlığından birkaç yıl sonra çıktığı sonucuna varmışlardır.

Şaşırtıcı biçimde, tabletler HZ İsa’nın başlı başına yeni bir din başlatmadığını, ancak binlerce yıllık eski bir dini Kral Davud’un zamanına kadar uzanan bir dini bazı hükümlerine kaldırmak ve bazı yeni hükümler eklemek sureti ile yeniden inşa ettiğini ifade etmektedir. Ayrıca, kodlamalar, tapınılan Tanrı’nın baba oğul ve kutsal ruh inancından çok uzakta bir erkek değil üzerine cinsi bir sıfat yakıştırılamayacak tabiri caiz ise cinsiyetlerden münezzeh bir tanrı olduğunu göstermektedir.

shocking-discovery

Bu esrarengiz metal kitaplar 2008’de Kuzey Ürdün’ün uzak bir mağarasında bulundu. Tabletler, günümüzde İsa’nın ilk sözü olan sayfalarında yer alan metal halkalarla klasikler halinde bir araya getirildi; bunun bir aldatmaca olduğunu düşünenlerin açıklamaları ve yaptıkları suçlamalar uzmanlar arasında karışıklığa ve kayıtsızlığa neden oldu. Kitaplar kodlayıcılar olarak bilinir ve aralarında bir İsa imgesi vardır. Nihaye Oxford Üniversitesinden bir grup uzman, tabletlerin gerçek olup olmadığını doğrulamak için metalik kitapların kelime ve sembollerini analiz etmeye başladı.

Dünyaca ünlü başka üniversitelerden de incelemeye dahil olan uzmanlarla birlikte yapılan sıkı çalışmalar sonucuna göre, tabletler su götürmez şekilde orjinaller. Metal kitaplar büyüleyici ayrıntılar içeriyor. Yazılar, Mesih’in yeni bir din yaratmadığını, aksine Kral Davud zamanından binlerce yıllık bir geleneğin restorasyonunu başlattığını ileri sürüyor.

banner

CEVAP VER

*