3 Kasım 2032

Dünya Nüfusu: 854 Milyon

Diğerleri: 5.4 Milyar

Üretim tamamen durdu. Gıda Stokları çoktan tükendi. Büyük şehirlerin bir bir düşüşü yıllar önceydi. Ya kurtulanlar? Bazıları küçük gruplar halinde hareket ediyor. Bazıları risklerine rağmen korunaklı alanlar inşa ediyor. Medeniyet çoktan çöktü takas edecek bir şeyiniz yoksa bu günüde aç geçireceğiniz onlarca gün arasına ekleyebilirsiniz. Artık en önemli enerji kaynağımız solar paneller. Tek iletişim aletimizse radyo ve kısa dalga telsizleri. Geceyi üşümeden korunaklı bir yerde geçirmiş olabilirsiniz Ama boşuna sevinmeyin. Doğan her yeni günde tek bir amacınız var. Ne pahasına olursa olsun hayatta kalmak! Ne oldu da dünya bu hale geldi?

Fragmanı izlerken eminim kendinizi bir bilimkurgu filmi senaryosunda hissetmişsinizdir. Ancak video ilerledikçe bunun bir bilim kurgu senaryosu olmadığını net şekilde kavrayacaksınız! Hiçbir kaos yaşanmayacağını varsaysak dahi 2040 senesine kadar dünyada bildiğimiz anlamıyla insan kalmayacak. Yıllar önce vücutlarımıza yerleştirmeye başladığımız elektronik cihazlar önümüzde ki yıllarda zekayı arttıran beyin implantları biyonik uzuvlar gibi pek çok yeniliği yaşantımıza hızla sokacaktır.  Ben taktırmam kullanmam demeyin çünkü hayatta kalmak için bir şekilde mecbur bırakılacaksınız. Buda insan oğlunun yakında kaos olmasa dahi yarı mekanik hibrit bir tür olacağının en net kanıtıdır. Ancak elbette konumuz bu değil. Öncelikle daha önce hiç bu konuyu araştırmamış yahut daha evvel bu konuda ki videolarımı hiç izlememiş insanlar için Zombi’nin tarafımca kastedilen kelime anlamını açmak istiyorum. Yıllar süren araştırma ve gözlemlerim sonucunda Virüs bulaştığı konakçısında hızlı bir kuluçka sürecinin ardından konakçının beyin korteksinin büyük kısmını yok edecektir. Beynimizin korteksi yaşamamız için gerekli değildir korteks iptal olunca elinizde bilinçsiz bir şekilde dolanan düşünce ve karakterden mahrum sadece hayatta kalmak için gereken temel iç güdülerle hareket eden bir insana sahip olursunuz. Ancak yine de tüm korteks yok olmayacağı için örneğin enfekte insanlarla enfekte olmayan insanları algılayabilecektir zombimiz. Öte yandan bu ona kısıtlı bir öğrenme yetisi de sunacaktır. Her canlı gibi enfekte olanlarında önceliği karınlarını doyurmak ve konakçısını başka bedenlere yaymak olacaktır. Zaten dünya üzerinde bilinen hemen her virüsün amacı farklı konakçılara yayılmaktır. Bu durum virüsler için oldukça doğal bir davranış şeklidir. Enfekte kişimiz dağda hayvan avlaması çok zahmetli olacağına göre ve korteksinde ki ahlaki değerlerden de kurtulduğundan en çok ve en kolay bulunan konakçısını da bulaştırabileceği insanlara yönelecektir.

Ayrıca temel iç güdüleriyle hareket eden enfekte kişi doğal olarak su içecek ve çiftleşecektir de. Meydana gelen çocuklarsa takdir edersiniz ki doğuştan enfekte olacaktır. Pekala bu varlıklar koşa da bilir yahut bir silah ateşi altından kaçmasını da öğrenebilirler. Kısacası öyle öldükten sonra mezardan çıkan film hikayelerini unutun. Ayrıca kafasından vurmanızda şart değil tıpkı normal bir insanın anatomisine sahip olacakları için herhangibi hayati bir organı hasar aldığında ölecektir. Aklınızda bazı sorular olduğuna eminim. Neden insanlığın büyük kısmını yok etsinler? Bunu neden bir çok başka yol varken bir virüsle yapsınlar? Bu soruların tek bir sebebi yok pek çok farklı etmen neticesinde yapılması kimi çevreler için adeta zorunluluk. Ben bunları sizlerle kısa başlıklar halinde paylaşacağım. Dilerseniz bunları konularına göre uzmanlarından kapsamlı şekilde araştırıp görebilirsiniz. Öncelikle ekonomik olarak tüm dünya karşılıksız para basarak olmayan parayla yapılan harcama neticesinde günden güne daha da fazla borçlanıyor ki borçlar ödenebilecek miktarları çoktan aştı. Öte yandan dünyada bakıma ihtiyacı olan hasta ve emekli kişi sayısı ki küresel elitler için bunlar toplumun sırtında ki kamburdur her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. Finansman da bir hesap vardır 3 kişi çalışıp 1 emekliye bakar aksi takdirde sistem çökecektir şu andaysa dünya ortalamasında 1.5 kişi çalışıp bir emekliye bakıyor kalanıysa borçlanılıyor. Bu konuyu da resmi analiz ve raporlarla en güzel şekilde anlatan Türkçe kaynak Ersal Yavi’nin 2051 kıyamete doğru kitabıdır. Dünyada ki kalabalık nüfus ve kaynak yetersizliği de nüfus azaltımını zorunlu kılan bir diğer etmendir. Birde şu var Küresel elitler azınlıkta planları uyarınca kapitalist sistem yıkıldığında 500 milyondan fazla insan üzerinde hakimiyet sağlayamazlar. Neden bunu bir virüs salgınıyla yapıyorlar başka bir yolla değil? Cevap basit tarihte görülmemiş büyük bir insan kıyımının sorumluluğunu kimse üzerine alamaz.

Öte yandan doğanın seçim mekanizmasını işleterek sadece güçlü olanın hayatta kalacağı otomatik bir eleme en güvenli yol. Ortada bir zombi virüsü var mı? veya yapılabilir mi? İşin aslı böyle bir virüs oluşturmak zannedildiği kadar zor değil ve cevap veriyorum evet böyle bir virüs küresel elitlerin ellerinde var. Geliştirmek içinde uzun yıllardır denemeler yaparak en mükemmel hale getirdiler. Bu denemeleri ben daha önce tarih tarih vermiştim eski videolarımı izleyenler hatırlayacaktır. National Georaphic’in Zombilerin ardında ki gerçek adlı bir belgeseli var. Burada doğada kendiliğinden bir zombi virüsü oluşup oluşamayacağı bilimin ışığında sorgulanıyor. İşte oradan belgesele girmemiş ancak özgün metinde olan bir makale. Florida’daki Miami Üniversitesi Miller Tıp Fakültesinde virolog olan Samita Andreansky belgesel için uzman görüşünü şöyle açıkladı. Bugün doğal yollarla oluşmuş zombi kıyametine en yakın virüs Kuduzdur. Enfeksiyondan hemen sonra yeniden canlanan film zombilerinden farklı olarak, bir insan kuduza yakalandığında endişe, kafa karışıklığı, halüsinasyonlar ve felç gibi – virüs vücutta inkübe ettiği için genellikle bir yıldan on güne kadar görünmüyor. Kuduzlar yerleştikten sonra, tedavi edilmezse bir hafta içinde ölümcül olur. kuduz virüsünün genetik kodunun yeterince değişiklik veya mutasyon geçirmesi durumunda, kuluçka süresi ve belirtileri önemli ölçüde değişebilir. Viral mutasyonların meydana gelmesinin çeşitli yolları vardır, örneğin gen replikasyonu sırasındaki hataların kopyalanması veya ultraviyole ışığından kaynaklanan hasarlar. Bir kuduz virüsü yeterince hızlı bir şekilde değişebiliyorsa, bir saat veya birkaç saat içinde enfeksiyona neden olabilir. Virüs’ün doğası gereği bu son derece olasıdır. Ancak kuduz virüsünün, filmlerde olduğu gibi bir zombi salgını tetiklemesi için, ayrıca daha bulaşıcı olması gerekirdi. İnsanlar genellikle virüs bulaşmış bir hayvan tarafından, ısırıldıktan sonra kuduza yakalanırlar ve enfeksiyon genellikle burada durur. Evcil hayvan aşıları sayesinde, insanlar bugün nadiren kuduza yakalanmaktadır ve hatta daha az insan hastalıktan ölmektedir.

Örneğin, 2008’de ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine yalnızca iki insan kuduz enfeksiyonu vakası bildirildi. Makalenin bu kısmına kadar doğal yollarla oluşabilme seçeneği üzerinde duruldu elbette çok fazla tıbbi terim olduğu için ben sizlerle özetini paylaştım. Makalenin ikinci kısmındaysa gen mühendisliği ile bir zombi virüsü üretilip üretilemeyeceğine Samita Andreansky şu şekilde cevap veriyor. Tam teşekküllü bir laboratuvar ve iyi bir ekiple 1 / 1.5 sene içerisinde bu virüsü üretmek ve buna konakçının istediğimiz davranışlarını kodlamak günümüz teknolojisi ile mümkün. Hatta konakçısını ne zaman öldüreceğini dahi virüse öğretebilirsiniz ki bu süre 15 seneye kadar çıkartılabilir. Açıkçası bu son derece tehlikeli bir biyolojik silah olacaktır. Kimsenin kullanmak istemeyeceği kadar korkunç. Bunun sebebi ise dünya üzerinde insanlar arasında hızla yayılacak virüslerin neredeyse tamamen genetik kodlarının ve davranış mutasyon eğilimleri biliniyor. Virüsleri tespit etmenin en başarılı yolu nükleik asitlerin belirlenmesi – ya da DNA veya RNA, Nükleik asitler, bir virüsün kendisini nasıl inşa edeceğini söyleyen moleküler malzemelerdir.  Harita elinizde olduğu sürece korkmanıza gerek yoktur. Oysa laboratuvar ortamında geliştirilen bir virüs için böyle bir haritadan bahsetmek dolayısıyla mutasyon ve davranış eğilimlerini tahmin etmek imkansızdır. Buda onun deşifre edilene kadar uzun süreler boyunca önüne çıkan her şeyi yakıp yıkacağı anlamına gelir. Böyle bir virüsün deşifre edilip aşısının geliştirilebilmesi için 4 ila 7 yıl arasında bir zaman dilimi gereklidir. Ancak o zamana kadar hızla yayılacağı için aşı geliştirme şansı olmayacaktır. Bilimsel açıklamalar ve genel konjonktür böyleyken bu virüs ne zaman yayılır? Parametrelere göre çoktan başlaması gerekiyordu. 3 kasım Seattle olaylarını eminim hepiniz duymuşsunuzdur. Açıkçası bende kasım ayı için şahsen bekliyordum. 10 ekim de san fransisco limanından femaya ait iki tıbbi gemi hareket etti. Fema devlet ajansına salgın hastalıkları araştırmak üzere gemileri yolladığını açıklamıştı. Gemilerden 1 tanesi Mısır’a geldi ve boşaltma tarihi 1 kasım olarak belirlendi ve bu tarih sürekli daha ileriye atıldı. Gemi şu an hala liman açıklarında bekliyor birkaç gün evvel güvertesinde bir yangın çıktı ve kontrol altına alındı.

Ben bu gemiyi hareket ettiği günden beri uydu takip sistemlerinin kullanımına izin veren web sitelerinden takip ediyorum Kasımda neden bir şey olmadı sorusunaysa Teorisyenler ve yazarlar şu cevabı veriyor. Rotchiltlerle Rockefellerler mütabık kalamadı ve ertelendi. Bu iki aile öyle yada böyle  eninde sonunda anlaşmaya mecburdur. Bunlar anlaştığında vay halimize… Üstelik gelinen durum hasebiyle bu anlaşmayı öyle uzun yıllara da sarkıtma şansları yoktur. Net tarih vermek yanlış olur ancak gelişmeleri dikkatle izleyin zaten şu anda dahi anlaşma eğilimi gösteriyorlar. Birde sizlerden durmadan gelen bir soru var ki böyle bir durumda biz ne yapabiliriz nasıl hayatta kalırız? Ben bununla ilgili daha evvel bir video yapmıştım. Hayatta kalmanız için birkaç faktör gerekli. Şans, Hazırlık, Psikoloji ve kendinize özel strateji. Elbette vücut kondüsyonunuz ve sağlık durumunuzda çok önemli. Günümüz modern insanı hayatını ofislerde ve ekran başlarında geçiriyor. Şehrin güvenliği ve konforu olmadığındaysa bu insanların pek fazla hayatta kalma şansı görünmüyor. Spor yapmayı ihmal etmeyin. Bazı temel taşları aynı olsa da hazırlık yapmak kişiye ve bölgeye göre değişiklik gösteriyor ve videoda anlatılamayacak kadar fazla detayı var. Bu yüzden sizlere benimde desteklediğim bir siteden bahsetmek istiyorum postapokaliptik.com adlı bu sitede  nasıl hazırlanacağınıza dair net ve kapsamlı bilgiler bulabilirsiniz. Linki açıklama kısmına bırakıyorum. Birde çok yakında Instagram üzerinden Zombi salgını hakkında sorularınızı yanıtlayacağım bir canlı yayın gerçekleştireceğim. Instagramdan arkadaşım olarak yayına katılabilir ve sorularını yöneltebilirsiniz. Güvende kalın!

CEVAP VER

*